V Provence každý den

Zařídit si domov v provensálském stylu není těžké a nemusí být ani finančně náročně. S těmito radami a tipy vám už bude jen zbývat každé ráno nakoupit čerstvé croissanty k snídani.
Bydlení ve stylu Provence je jednoduché, jsou zde prvky venkova a vše má pohodový a romantický nádech. Neklade se zde důraz na dokonalost, ale na harmonii. Dvě na první pohled nekombinovatelné věci mohou ve výsledku poskytnout originalitu, pokud do interiéru harmonicky zapadají.
levandulové mýdlo.jpg
Barvy a vzory
Styl Provence, to není pouze levandulová fialová. Můžete použít velké množství barev, vše je ale většinou ve světlém odstínu. V interiéru převládají přírodní a zemité barvy světlých odstínů – šedá, bílá, béžová, krémová. Doplnit je můžete o světlé tóny fialové, oranžové, růžové, modré a zelené.
Květinové vzory přidají na něžnost, ať už se jedná o typické levandule, vinnou révu nebo růže. Můžete také šáhnout po proužku a kostce. Látka by měla být lněná či bavlněná.
Nábytek
Nábytek může mít lehce oprýskaný vzhled, který navodí pocit venkova. Stoly a židle s vyřezávanými nohami a skříňky se skleněnými vitrínami je přesně to, co potřebujete. Patinovaný nábytek z masivu nepatří mezi nejlevnější záležitosti, nemusíte ale zoufat, protože potřebný nábytek můžete sehnat v bazaru, zaručíte si tak originalitu a zároveň si můžete užít legraci při prozkoumávání pokladů, které bazary skýtají. Jen nesmíme zapomenout na harmonii a sladěnost. Nábytek z bazaru pak můžeme sami nabarvit barvou a na internetu najdeme návody, jak vytvořit patinu.
Dekorace
Stále nezapomínejte na jednoduchost, která v Provence vévodí. Sušené, či čerstvé květiny do vázy jsou levným a voňavým doplňkem. Sada keramických bílých kulatých hrnečků s malováním, které můžete zavěsit na stěnu, dají vaší provensálské kuchyni šmrnc. Do obývacího pokoje můžete zavěsit starožitný lustr a na jídelní stůl umístit starožitné svícny. Do pohovky můžete mezi polštáře schovat sáčky se sušenou levandulí a do koupelny umístěte marseillská mýdla, abyste Provence mohli vnímat všemi smysly.
 
 prádlo v okně.jpg
Dejte na pocitu a nechte se vést vašimi smysly, které váš domov promění ve francouzský sen charakterizující vaši osobnost. La vie est belle!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup