Zuby = naše vizitka


Kdo se někdy nebál jít k zubaři? Asi každý z nás tenhle strach někdy pocítil. A není divu. Návštěva u lékaře většinou není příjemná, a právě chodíme k zubaři jenom z nutnosti. A pokud nás třeba odradí svým přístupem jakožto k nám (pacientovi), tak tam nechceme chodit vůbec. Já jsem taky k zubaři nechtěla chodit a měla jsem s tím strašné problémy. Měla jsem nepříjemného zubaře, který prostě moje problémy odmítal řešit. A to bylo na tom to nejhorší. Příklad: bolel mě zub. On mě prohlédl a řekl, že zbytečně hysterčím a předepsal mi na to Paralen, místo aby se na moje zuby pořádně podíval. Takhle by se zubař neměl chovat, ale zrovna v té době žádný jiný zubař neměl volno.

s

A já jsem nevěděla, co mám dělat. A potom jsem se tam ze strachu dokonce bála chodit, protože už mi to opravdu nebylo příjemné. A i když jsem měla nějaké bolestí zubů, tak jsem se to snažila přetrpět doma, což bylo to nejhorší, co jsem mohla udělat. Ale na druhou stranu se tomu ani nedivím. Kdo by chtěl chodit k nepříjemnému zubaři? A měla jsem jednu kamarádku a ta už se nemohla dívat na to, jak se trápím a doporučila mi jiného zubaře. Prý přijímá nové pacienty a je úplně skvělý a každý problém vyřeší. Tak jsem tam šla a fakt měla pravdu – byl úplně jiný a nesrovnatelný s tím předešlým zubařem. Nakonec došlo i na trhání osmiček praha (zřejmě mi tam jen zbytečně překážely) a bylo po problému.

s

Od té doby jsem se nebála chodit k zubaři a na toho svého jsem se mohla kdykoliv spolehnout. A upřímně jsem z toho měla radost, protože se mi konečně ulevilo a spadl mi obrovský kámen ze srdce. Takže pokud máte nepříjemného zubaře, najděte si jiného, který bude mít dobrý přístup k pacientovi a vy se mu budete moct svěřit s jakýmkoliv problémem. I přístup zubaře totiž udělá hodně a je to základ, každý zubař by měl být nápomocný.