Úbytek elánu? Lze zastavit změnou životního stylu

Úbytek elánu? Lze zastavit změnou životního stylu

Úbytek elánu se do života každého z nás vkrádá tak nenápadně, že si až s velkým odstupem uvědomíme, že žijeme tak nějak jinak. Opatrněji, klidněji, rozvážněji. Může za to přirozený úbytek pohlavních hormonů. Zvláště pokles testosteronu u mužů je dost citelně pozorovatelný. A to nejen v chování. Tento hormon ovlivňuje i stavbu těla, respektive svalovou hmotu.

steaky z hovězíha masa

Pokud člověk ale není vyloženě lenoch, může vlastním přičinění docela úspěšně bojovat proti času. Ano, správně. Jde o změnu životního stylu. A to razantní. Pokud chcete změnu, musíte jít do sebe.

Ze všeho nejdřív je nutné se zamyslet, co vůbec chceme, co očekáváme a co opravdu chceme dosáhnout.

Nemá asi smysl se snažit ze sebe udělat parodii na mladíka. Obarvením vlasů a stahovacím pásem kolem břicha dosáhneme možná změnu vizuálu, ale ve skutečnosti z nás bude pořád ten sám mrzoutský stárnoucí páprda, jakým jsme byli dosud.
závodníci a jejich siluety

Pokud si uvědomíme, co chceme, musíme to dostat do svého podvědomí. Předpokládám, že každý chce nějaké to kilo dolů, chce upravit postavu, zlepšit náladu a zvýšit fyzickou kondici. Není to lehký úkol. Pokud své odhodlání do sebe pořádně nenasajeme, nemáme moc šancí na úspěch. Ideální způsob na změnu podvědomí je opakovaná meditace. Ta nám pomůže v tom, že všechny kroky, které budeme podnikat, budou podbarveny naší touhou po změně.

Pokud jsme naše podvědomí dostatečně ovlivnili, začněme s úpravou jídelníčku. Přistupujeme k němu s tím, že v rámci celkové proměny zvýšíme i kalorický výdej. Ať už se budeme mučit v posilovně, nebo do svého programu zařadíme běhání či rychlou chůzi, vždy to bude razantní zvýšení výdeje energie. Z jídelníčku proto nemusíme moc ubírat. Spíše se pokusíme omezit, či zcela vynechat přílohy, hlavně pečivo (bílé úplně), knedlíky a laciné těstoviny. Nemusíme se obírat o maso, i když volíme raději maso méně tučné a samozřejmě zařadíme ryby. Všechna jídla doplňujeme zeleninou v jakémkoliv množství. Pokud chceme razantnější změnu, přidáme potravinové doplňky, které jsou schopny doplňovat testosteron z výtažku rostlin. Jsou to tabletky s Ženšenem a Kotvičníkem.

Upravili jsme jídelníček a začali se hýbat. Teď si ještě dopřejeme pohodu v tom, že si dopřejeme dobrou muziku, filmy a společnost. Vše má vliv na vytváření celkové pohody. Mějte na paměti, že bez dobré nálady, se úspěch nikdy nedostaví.

Jak se učit, přestože máme nabitý program

Jak se učit, přestože máme nabitý program

Skutečnost není taková, že by nás naši zaměstnavatelé nechávali takzvaně na holičkách. Podle společnosti ClearCompany, dodavatele softwaru pro oblast lidských zdrojů, zaměstnavatelé ve Spojených státech vynaložili v roce 2016 výdaje na školení a rozvoj ve výši 70 miliard dolarů. Ale co věci a dovednosti, které se opravdu chcete naučit, nepočítaje ty, které se potřebujete naučit z pracovních důvodů? Proto vám níže přinášíme několik velice jednoduchých způsobů, jak se učit novým věcem bez ohledu na to, jak nabitý máte program.

četba na lavičce 

Jděte na YouTube

Každý z nás z nějakého důvodu občas zabrousí na YouTube. Kromě zábavných videí je však možné zde nalézt samozřejmě i obsah zaměřující se na oblasti, které nás zajímají. Fitness, móda, nebo třeba astrofyzika, na YouTube působí bezpočet znalých lidí sdílejících své odborné znalosti zdarma. A pro případ, že byste měli pochybnosti o důvěryhodnosti příslušného obsahu, lze se ujistit o jeho autenticitě dohledáním akademické hodnosti odborníka, profesních certifikátů, nebo jen informací o jeho odborných kompetencích.

 

Zahrňte audioknihy do své každodenní rutiny

Většina učení probíhá na základě procesu čtení, ovšem čas je v současnosti tím, co většina z nás postrádá. Audioknihy a podcasty mohou však být dobrou pomůckou pro strávení nových informací. Vše, co k tomu potřebujete, je váš telefon, sluchátka a využití chvíle vhodné pro poslech, jako například cesta do práce, popřípadě do školy.

 psaní do sešitu

Najděte si mentora

Pracovní rádce, na kterého se můžete obrátit a poradit se s ním, je nedocenitelným způsobem, jak pokračovat ve vašem osobním a profesním růstu. Mentoři vám mohou přinést cenné znalosti nahromaděné svými zkušenostmi, a pokud navíc dobře znají vás i vaše silné a slabé stránky, mohou vás přimět k růstu způsoby, který by jinak mohly zůstat nevyužity.

I po čtyřicítce se dá zhubnout

I po čtyřicítce se dá zhubnout

Je pravdou, že s přibývajícím věkem se zpomalí metabolismus, především u žen, muži zase až tak velký problém s tím nemají. Ale to není důvod k panice, že musíme zůstat obézní nebo s nadváhou. Hubnout se dá v každém věku, jen bohužel je tu takový problém, s čím by ženy měly počítat a to přichází především s blížícím se klimakteriem. Hormonální změny dokážou udělat pěknou paseku v tom životě, jen co je pravda. Nejen že se poblázní v této době hormony, ale ještě i váha. Díky tomu se tuk začne ukládat do nejvíce problémových partií, jako je břicho. Především si najde útočiště uvnitř břišní dutiny, aby to nebylo tak jednoduché. Ale ani teď není nic ztraceno, hubnout se dá, sice to nepůjde tak rychle, ale kdo vydrží, tak se rozhodně dočká uspokojivého výsledku.

kapsle

Pilulky, po kterých se hubne

No nebylo by zrovna špatné, kdyby někdy vynalezl tablety na hubnutí, kde výsledek bude během pár hodin viditelný. Jen si představme ten zázrak. Večer se polkne tabletka a ráno jsme štíhlé jako laňky, pěkně vypracované křivky a ani jeden špíček. Prozatím je to pouhý sen mnohých žen, ačkoliv nikdo neví, co další možné výzkumy a technologie přinesou do budoucnosti. Však i dnes existují poměrně zázračné tabletky, které vyvolají pocit sytosti a naplnění žaludku, tudíž vlastně není důvod k přejídání. V žádném případě nemohou nahradit základní potravu, ale mohou být její součástí, což je výhodné.

pilulky

To je překvapení

Můžeme sice snížit energetický příjem, ale to zase až tak moc také nepomůže. Dokonce můžeme jíst vydatně, mít zdravě poskládaný jídelníček, vzít si tabletku a dostatečně pít. Jenomže bez pohybu to bohužel moc změn nepřinese. Zásadní je zvýšit výdej energie tak, aby se tuk z oblasti břicha spotřeboval jako zdroj energie pro fyzickou aktivitu. Nemusíme sice lámat rekordy, ale bohužel musíme začít pracovat na sobě, byť procházkami, protažením atd. Výsledky se dříve nebo později dostaví.

Pomaturitní seberozvoj

Pomaturitní seberozvoj

Máte po maturitě a nemusíte se věnovat přípravě na opravný zářijový termín? I přes plánovanou dovolenou máte několik měsíců volna a je těžké s nimi správně naložit. Najednou ležíte doma a přestože je to to, co jste si celé studium přáli, nic vám to nepřináší. Můžete tyto čtyři měsíce věnovat seberozvoji, který vám poslouží pro dobrý pocit, ale také pro budoucí studium.
čtení u vody
            Rozhodně se nebojte otevřít knihu. Pokud jste maturitní četbu četli s nechutí, nyní si můžete vybrat kteroukoliv z knih, které vás zaujmou. Nebo například čtěte knížky, které vám pomohou s mentálním rozvojem.
            Nebo se můžete začít soustředit na budoucnost a číst knihy o managementu, ekonomice, nebo obecně knihy, které vám pomohou získat sebevědomí, lepší práci a takovou pracovní dobu, abyste si mohli během toho dostatečně užívat života. Jednou z těchto knih může být například Čtyřhodinový pracovní týden.
            Jelikož se vám uvolní velké množství času, naskytne se vám několik možností, jak se fyzicky zlepšit. Buď můžete chodit do fitness centra, začít běhat, nebo posilovat s vlastní vahou. Neustálé sezení za školní lavicí vám ve fyzičce jistě moc nepomohlo. Nyní místo toho můžete dopoledne trávit zdravým pohybem.
meditace na břehu
            Začít můžete i s mentálním zdravím. Po maturitě přestane jakýkoliv stres ze školy a ze zkoušek, tudíž máte šanci se naučit co nejlépe zvládat stres a uklidnit se. K tomu vám může dopomoci meditace, výlety do přírody a jóga. Nebo klidně propojte dvě věci najednou, například meditaci s přírodou. Vydejte se na místo s krásným výhledem a zde začněte.
            Taktéž máte šanci procestovat co nejvíce zemí, kde se můžete naučit něco nového jak z geografie, tak z historie. Nebudete mít problémy se lépe orientovat, až poznáte někoho nového, může právě cestování být předmětem rozhovoru. Vědomosti, které během cest nasbíráte, se vám hodí na celý život.

Tip pro pravidelný pohyb

Tip pro pravidelný pohyb

Každý z nás ví, že pravidelný pohyb je důležitý pro naše zdraví. Dokonce výzkumy dokazují, že u lidí, kteří věnují chůzi alespoň 15 minut denně, je o 22 % menší riziko úmrtí než u lidí, kteří se nehýbou. Co nám tedy brání každý den vyrazit na krátkou procházku nebo jiné cvičení? A musí to být skutečně každý den? Pro mě osobně je už jen ta představa pravidelnosti je něco, co mi brání v tom vůbec začít. Co když jednou vynechám? Přijde celá moje snaha vniveč? Už teď vím, že přijde den, kdy budu například nemocná, nebo těch 15 minut v tom nacpaném rozvrhu opravdu nenajdu. Má tedy cenu se vůbec snažit a začínat s tím? Tyhle obavy může mít většina lidí, a proto spousta z nich s pohybem ani nezačne nebo to brzy vzdá.

jízda na kajaku

Sama jsem si kolikrát řekla: „Začnu běhat, a budu běhat třikrát týdně hodinu.“ Poznáváte se? Samozřejmě mě to po dvou výbězích přestalo bavit, protože jsem si to hned na začátku zprotivila tím, že „musím“. Takže jsem zvolila jinou taktiku. Přestala jsem se zaměřovat na výsledek a začala si pohyb užívat. Jdu na dlouhý výlet, když se mi zrovna chce. Stejně tak si jdu zaběhat, kdy se mi zrovna chce a běhám jenom tak dlouho, dokud mě to baví. Nehledám v tom žádnou vědu. Neříkám si, že když půjdu teď a pak až za týden, k ničemu to nepovede. Prostě jdu, když chci. A světe div se, ono to funguje. Teď chodím běhat dvakrát týdně, a to se do toho ani nemusím nutit. Prokládám to procházkami se psem, občas se protáhnu, zajdu na jógu nebo na badminton. Ať jsem chtěla nebo ne, sport se stal mojí pravidelnou aktivitou, protože teď, když „nemusím“, tak o to více mě to baví. Nikam nespěchejte, dělejte to postupně a uvidíte, že to bude fungovat.
dlaně u sebe

Mimo zdraví má pravidelný pohyb účinek také při hubnutí. Samozřejmě stejně důležitá je i vyvážená strava. Tady se mi opět osvědčilo jídlo moc neřešit, snažit se jíst pravidelně, pestře, nepřejídat se . Žádné vyumělkované počítání kalorií, protože čím víc na jídlo myslíme, tím více toho sníme.

Hubnutí nemusí být dřina

Hubnutí nemusí být dřina

Pro mnohé je představa shazování kilogramů něčím velice nepříjemným. Věřte ale tomu, že pokud se chcete zbavit přebytečných kilogramů, rozhodně nemusíte mít obavy z toho, že budete muset hladovět a dřít se v posilovně. Ve skutečnosti vše záleží na vyváženém a kvalitním jídelníčku, který stačí doplnit pohybem, který Vás bude bavit. Kilogramy tak půjdou dolů poměrně rychle a tak nějak bez problémů.
Udržet si motivaci je ovšem mnohdy náročné, navíc hubnutí trvá skutečně dlouhou dobu, a proto je dobré mít trpělivost. Nevyplatí se nic uspěchat, škodili byste tím akorát svému zdraví, což rozhodně není dobré. Něčemu takovému se tedy raději vyhněte.

jídlo, tortila, zelenina, olivy, rýže

Udělejte něco pro svoji spokojenost
Pokud byste ovšem byli rádi, aby bylo shazování kilogramů tak nějak jednodušší a všechno Vám šlo mnohem lépe, tak si můžete být naprosto jistí tím, že je tu pro Vás řešení, které se Vám bude zaručeně líbit, a se kterým budete nadmíru spokojeni. Existují přípravky na hubnutí, které Vám toho mohou hodně nabídnout, protože se postarají o to, aby šly Vaše přebytečné kilogramy dolů rychleji, než byste si vůbec mohli myslet. A to se přeci jenom vyplatí.

ovoce, miska

Vše pro Vaši spokojenost

Buďte si tedy jistí tím, že výsledky se dostaví skutečně rychle, jenom není dobré zapomínat na to, že bez pravidelného pohybu a vyváženého stravování to nepůjde. Přípravky totiž podporují shazování kilogramů při správném vyváženém jídelníčku, nefunguje to tak, že byste nemuseli nic dělat a kilogramy šly dolů samy. Uvidíte tedy, že se Vám něco takového vyplatí, protože se dopracujete ke svojí vysněné postavě skutečně rychle a bez problémů, tím si můžete být naprosto jistí. Proto neváhejte a vsaďte na to správné řešení.

Užijte si odpočinek u moře

Užijte si odpočinek u moře

Rádi byste alespoň na chvíli zapomněli na všechny svoje starosti a problémy? Líbilo by se Vám, kdybyste mohli vyrazit někam k moři na dovolenou? O něčem takovém sní samozřejmě velké množství jedinců, tím si můžete být naprosto jistí. Problémem ovšem občas bývají finance, protože dovolené rozhodně nejsou zadarmo, to moc dobře ví snad každý. Co byste tedy měli udělat pro to, abyste si mohli užít dovolenou bez toho, že za ni zaplatíte mnoho peněz?

Možností je nespočet, zalíbit by se Vám mohla taková, kterou Vám může nabídnout právě autobus do Chorvatska. Cesta je rychlá a maximálně pohodlná, na místo se dostanete bez problémů, ale nebude Vás to stát zbytečně velké množství peněz, tím si můžete být naprosto jistí. Proto se na takové řešení bez obav spolehněte, nebudete litovat.

přístav, lodě, moře

Snadno a rychle se dostanete do cíle
Do cíle se dostanete skutečně snadno, rychle a bez nějakých větších problémů, nedělejte si tedy s ničím starosti a využijte toho, co tu pro Vás je. Nabídka je pestrá. Ať už tedy míříte kamkoliv, zaručeně se tam dostanete rychle a pohodlně. K dispozici jsou vždy moderní klimatizované autobusy, které Vám mohou nabídnout maximální cestovní pohodlí, takže se nebudete ani po dlouhé jízdě cítit rozlámaní nebo bolaví. A tak by to samozřejmě mělo vždy být.

Pokud tedy chcete mít jistotu, že se do cíle dostanete bezpečně a pohodlně, je tato možnost tím správným řešením. Cesta Vás nebude stát moc peněz, a proto si nebudete muset dělat těžkou hlavu z toho, že byste svoje úspory utratili za dovolenou. Takové řešení se tedy bude zajisté líbit také Vám a budete s ním spokojení. Tak by to přeci jenom skutečně mělo být.

město, kameny, moře