Oslava příchodu nového roku trochu jinak

Asi najdeme jen málo těch, kteří se netěší na dovolenou, výjimkou jsou snad jen workoholici, kteří, když už najednou mají volné dny, tak stejně pracují a je jim vlastně jedno, kde vůbec jsou. Někdo ji plánuje daleko dopředu, jiný vyrazí ze dne na den, někdo s partnerem nebo rodinou, jiný s partou dobrých přátel.
kokosové ořechy
Češi jsou v některých věcech spíše konzervativní, a to hlavně, co se týká vánočních svátků nebo oslav příchodu nového roku. Tradice se snaží dodržovat hlavně starší generaci a rodiny, kde jsou malé děti. A tak klasicky tráví sváteční dny doma nebo na chalupě. Ale v posledních letech stále více lidí cestuje do teplých krajů právě v době vánočních svátků nebo silvestra, sníh a mráz tak vymění za sálající slunce, písek a moře.
Cestovní kanceláře se tomuto trendu přizpůsobily a snaží se vyjít svým klientům vstříc pořádáním zájezdů právě v době vánoc a příchodu nového roku. Ona představa, že strávíte silvestrovské oslavy v exotickém prostředí, je velice lákavá.
fidži beach
Rok od roku zájem o tento typ zájezdů stoupá a tak cestovky vymýšlí stále lepší nabídky, na které by klienty nalákaly. Jedná se hlavně o destinace vzdálenější, kde jsou tropické teploty po většinu roku, např. vzdálená Srí Lanka, Maledivy či Karibik, výjimkou nejsou ani Arabské Emiráty, nám nejbližší je Egypt, který je i ideálním místem pro poznávání jiné kultury a navíc je cenově velmi přijatelný. Podle vzdálenosti cílového místa se odvíjí také délka pobytu, do vzdálenějších destinací se vzhledem k délce cesty počítá spíše s delším pobytem.
A aby byla dovolená dokonalá, chceme mít to nejlepší, nestarat se vůbec o nic, prostě dokonalý servis. Volba programu all inclusive je tedy předem jasně daná. Pokud se ale budete chtít věnovat spíše cestování a poznávání nových krajů, bohatě si vystačíte s polopenzí nebo snídaní. Při výběru zájezdu určitě najdete to pravé pro vás.