Jen pro opravdové chlapy!

Hlavně sportovci na vrcholové úrovni jsou v dnešní době opravdu hýčkáni. O jejich formu, zdraví, výživu a regeneraci fyzickou i psychickou se stará spousta odborníků. Jsou ve světě sportu ještě opravdoví chlapi drsňáci? Ale jsou! Představíme vám pár sportů, na které si jen tak někdo netroufne!

superman v košili

Eskymácká drsná olympiáda

Některé disciplíny tzv. Eskymácké olympiády jsou opravdu skutečnými „krváky“. Například zápas, kde se soupeři přetahují za uši. Vyhraje borec, kterému se podaří soupeřovo ucho utrhnout! Inu tvrdé severské podmínky.

 

Ragby v chladu Antarktidy

A pokračujeme dalším mrazivým sportem. V extrémních podmínkách, které panují na Antarktidě, jež jsou nebezpečné i při běžném pobytu, si někteří chlapíci zahrají klidně ragby. Zápasy pořádají pravidelně pracovníci z vědecké základny. Do jejího bezpečí se vrátí až když je odehráno!

americký fotbal

Hra Vikingů Ba

Tato původně mnohem krvavější hra se v dnešní době hraje v poněkud „mírnější“ podobě. Hlavní původní rekvizitou byla totiž hlava, kterou uřízli nepříteli. Dnes ji nahrazuje kožený míč. Hrají ji v jednom skotském městečku jménem Kirkwall. Přímo v ulicích. Má zde již dlouhou tradici. Město se po dobu hry rozdělí na dvě znepřátelená území. Hráči mají za úkol míč „hlavu“ dostat na stranu nepřítele. Na konci zápasu jsou značně zničeni hráči i město. Ale nikdo si nestěžuje. Tradice je tradice!

 

Boj s chapadly na pobřeží

Tato hra byla velice populární v amerických „letech šedesátých“. Přenosy dávali i televizní kanály. Šlo o boj s chobotnicí na mořské mělčině. Cílem bylo dostat hlavonožce na břeh. Některé chobotnice měly i 40 kilo, takže nešlo o žádné slabé „chudinky“! A nejtěžší varianty zápasu probíhaly bez dýchacích přístrojů.

 

Pólo se slony

Oproti výše uvedeným hrátkám je to pohoda. Vymysleli ho při setkání na párty jeden bohatý Skot a jeden bohatý podnikatel (dobrý hráč póla). Jde v podstatě o normální pólo. Jen místo koní se jezdí na slonech a „kladívka“ jsou třímetrová!