Oslava příchodu nového roku trochu jinak

Oslava příchodu nového roku trochu jinak

Asi najdeme jen málo těch, kteří se netěší na dovolenou, výjimkou jsou snad jen workoholici, kteří, když už najednou mají volné dny, tak stejně pracují a je jim vlastně jedno, kde vůbec jsou. Někdo ji plánuje daleko dopředu, jiný vyrazí ze dne na den, někdo s partnerem nebo rodinou, jiný s partou dobrých přátel.
kokosové ořechy
Češi jsou v některých věcech spíše konzervativní, a to hlavně, co se týká vánočních svátků nebo oslav příchodu nového roku. Tradice se snaží dodržovat hlavně starší generaci a rodiny, kde jsou malé děti. A tak klasicky tráví sváteční dny doma nebo na chalupě. Ale v posledních letech stále více lidí cestuje do teplých krajů právě v době vánočních svátků nebo silvestra, sníh a mráz tak vymění za sálající slunce, písek a moře.
Cestovní kanceláře se tomuto trendu přizpůsobily a snaží se vyjít svým klientům vstříc pořádáním zájezdů právě v době vánoc a příchodu nového roku. Ona představa, že strávíte silvestrovské oslavy v exotickém prostředí, je velice lákavá.
fidži beach
Rok od roku zájem o tento typ zájezdů stoupá a tak cestovky vymýšlí stále lepší nabídky, na které by klienty nalákaly. Jedná se hlavně o destinace vzdálenější, kde jsou tropické teploty po většinu roku, např. vzdálená Srí Lanka, Maledivy či Karibik, výjimkou nejsou ani Arabské Emiráty, nám nejbližší je Egypt, který je i ideálním místem pro poznávání jiné kultury a navíc je cenově velmi přijatelný. Podle vzdálenosti cílového místa se odvíjí také délka pobytu, do vzdálenějších destinací se vzhledem k délce cesty počítá spíše s delším pobytem.
A aby byla dovolená dokonalá, chceme mít to nejlepší, nestarat se vůbec o nic, prostě dokonalý servis. Volba programu all inclusive je tedy předem jasně daná. Pokud se ale budete chtít věnovat spíše cestování a poznávání nových krajů, bohatě si vystačíte s polopenzí nebo snídaní. Při výběru zájezdu určitě najdete to pravé pro vás.

 

Užijte si romantickou dovolenou ve slunné Itálii

Užijte si romantickou dovolenou ve slunné Itálii

Jestli jste se ještě nerozhodli, kde strávíte letošní letní dovolenou, pak vás třeba následující řádky navnadí a budete mít po starostech.
modrá obloha


Tisíce vůní Apeninského poloostrova


Země, která je známá obyvatelstvem, jež se projevuje přitažlivým temperamentním způsobem, se rozkládá na Apeninském poloostrově. Z blízka je to doslova ráj na zemi a pastva pro oči, duši i mysl.


Země, kde se snoubí bohatá historie, jež za sebou nechává řadu otázek, ale i architektonických unikátů, země, která patří díky své gastronomii mezi špičky v oblíbenosti, ale i země, kde jsou nádherné pláže, omývané Jaderským, Středozemním, ale také Tyrhénským a Ligurským mořem. Jeden stát a tolik zajímavostí, nevšedností a lákadel. Kromě toho také oáza klidu a pohody.


Důležitá fakta


V Itálii se dá trávit dovolená zhruba od června do září, tedy po celé dlouhé čtyři měsíce jsou zde výborné klimatické podmínky, které zaručují slunečné počasí a výbornou teplotu vzduchu i moře.
varigotti itálie


V zemi, která je součástí Evropské unie, je úředním jazykem italština, není však problém domluvit se zde anglicky nebo německy. Platidlem je Euro a ceny jsou zde pro našince vskutku příznivé. I když je Itálie považována za dražší destinaci, nic ohromného zde opravdu nečekejte.


Mezi nejznámější letoviska patří jistě Bibione, Caorle, Kalábrie, Lignano, Rimini nebo Palmová riviéra. Dostupná je tato země jak po vlastní ose automobilem, tak letecky či autobusovou dopravou.


Ubytování lze sehnat jak přes cestovní kanceláře s veškerým servisem, tak samostatně. Itálie je země mnoha možností, najdete zde proto hotely nejvyšších úrovní i skromné, ale útulné ubytování v soukromí.


Krásné písečné pláže se spoustou zábavy a místních specialit, restauracemi, kde si dáte ve stínu výbornou pizzu a lahodné víno, ale i obchůdky se suvenýry nebo módními doplňky jsou třešinkou na pomyslném italském dortu.

Kraj plný přírody – Liberecký kraj

Kraj plný přírody – Liberecký kraj

Všichni na dovolenou často jezdí buďto do zahraničí nebo za teplem na Moravu, ale při občas chladnějším počasí stojí za návštěvu i Liberecký kraj, který vám pro dovolenou toho může nabídnout opravdu mnoho a sami si to ani nedokážete představit, jaké zážitky tu můžete zažít. Pojďme se tedy na tento kraj a jeho města podívat trochu z blízka.

dovolená

Liberecký kraj je plný přírody, až to snad není možné. První částí tohoto kraje je Máchův kraj. Zde najdete hrad Housku, který je jedním z nejkrásnějších hradů, tedy podle mě. Také zde najdete Máchovo jezero, které se nachází v Doksech. Dalším krásným hradem je bez pochyby hrad Bezděz. Pokud chcete vyrazit za koupáním a opalování při horkých dnech, tak rozhodně vyrazte do Starých Splavů. A pokud chcete něco nevšedního, tak vás překvapí stezka skalních reliéfů.

Dále tu máme Lužické hory. Ty vám nabízí největší pískovcové podzemí pro motorkáře, kterému se také říká Pekelné doly. Najdete zde tajemné poutní místo s názvem Modlivý důl. Za přírodou vyrazte do Panských skal či na skalní hrad a poustevnu Sloup.

dovolená

Třetí částí jsou Jizerské hory, kde se nachází i krajské město. Liberec je bez pochyby známý svým aquaparkem Babylon a samozřejmě je známý díky blízkému Ještědu, kam rádi turisté chodí. Za přírodou dorazte na rozhlednu Královku, do osady Jizerka, na vodopády Jedlová nebo také na rozhlednu Špičák, ze které je krásný výhled. Zastavte se i v Jablonci nad Nisou v muzeu skla a bižuterie.

Čtvrtou částí jsou bezpochyby Krkonoše. Nejen v zimě je sem dobré vyrazit, jelikož je tu překrásná příroda, která vám nedovolí odejít. Najdete zde Mumlavský či Pančavský vodopád, vyhlídku Strážník či stezku korunami stromů v Krkonoších. A rozhodně nezapomeňte na Špindlerův mlýn.

No a poslední částí tohoto obsáhlého kraje je Český ráj. Pokud milujete procházky, tak se vydejte k romantickému údolí Plakánek, na Riegrovu stezku nebo na překrásné Prachovské skály. Nadchnou vás Drábské světničky, Bozkovské dolomitové jeskyně i Hruboskalské skalní město.

Tak co na tento kraj říkáte?