Originální hry pro velkou zábavu


Určitě nezoufejte, že není možné vymyslet pro děti něco zábavného a tak, aby to nestálo moc peněz. Existuje spousty originálních her, kdy si můžete jako rodina užít spousty legrace a zabavit tak děti na celý den. U některých her se dokonce holčičky a kluci mohou vzdělávat a rozvíjet tak svou zručnost. Příkladem toho může být zahrádka na Vašem balkoně nebo okně. A to, i když bydlíte třeba v paneláku.
foukání bublinek.jpg
Děti si mohou vytvořit vlastní zahrádku a pozorovat jak jim jejich rostlinka pěkně prospívá. K tomu Vám poslouží fazole nebo pažitka. Každé dítě se strašně rádo patlá. Ať se jedná o plastelínu, ale také i v jiných mazlavých věcech. Zapojte tedy dítě do pečení. Ratolesti milují muffiny, které jsou nejen jednoduché, ale určitě se vyřádí na jejich zdobení krémem, šlehačkou, jedlými perličkami a jinými ozdobami na dorty. Pokud si ovšem myslíte, že u Vás pečení nebude to pravé ořechové, vyzkoušejte naplánovat nějakou okružní cestu vlakem.
chlapečci u jezírka.jpg
Děti totiž miluji vlaky a vše okolo nádraží. Pomozte jim zakoupit jízdenku, kterou budou moci sami dát panu průvodčímu ve vlaku.  Cílem také může být nějaké dětské hřiště v jiném městě, které dítě nezná a může se tam vyřádit na různých prolézačkách. Tipy je možné získat i na internetu v různých diskuzích, kde jiné maminky přidávají své osvědčené tipy na výlety s dětmi. Pokud bychom zůstali u cestování, určitě ohromíte jízdou v historické tramvaji, vláčku anebo třeba lodičce. Termíny kde se nějaká taková akce koná, najdete určitě na stránkách obce nebo kraje. Po celodenním pobíhání anebo při deštivém počasí je určitě zabaví stavění bunkru v pokojíku nebo třeba v kuchyni pod stolem. Využít se mohou deky, spacáky a děti nadšeně budou pomáhat. Pomozte jim vytvořit příjemný pelíšek, kde poté mohou spokojeně odpočívat.

holčičky s výkresem.jpg

Nezalekněte se nevole ratolestí

 

Je jasné, že ne vždy děti mají náladu hrát si na schovávanou, deskové hry nebo číst pohádky, když zrovna v televizi běží nějaký super seriál. Když ovšem na to půjdete lišácký, přijdou těmto rodinným hrám na chuť a budou je samy vyhledávat a prosit Vás o nějaký další třeba badatelský zážitek. Spousty tipů najdete na internetu a v různých diskuzích mezi maminkami.