Úbytek elánu? Lze zastavit změnou životního stylu

Úbytek elánu se do života každého z nás vkrádá tak nenápadně, že si až s velkým odstupem uvědomíme, že žijeme tak nějak jinak. Opatrněji, klidněji, rozvážněji. Může za to přirozený úbytek pohlavních hormonů. Zvláště pokles testosteronu u mužů je dost citelně pozorovatelný. A to nejen v chování. Tento hormon ovlivňuje i stavbu těla, respektive svalovou hmotu.

steaky z hovězíha masa

Pokud člověk ale není vyloženě lenoch, může vlastním přičinění docela úspěšně bojovat proti času. Ano, správně. Jde o změnu životního stylu. A to razantní. Pokud chcete změnu, musíte jít do sebe.

Ze všeho nejdřív je nutné se zamyslet, co vůbec chceme, co očekáváme a co opravdu chceme dosáhnout.

Nemá asi smysl se snažit ze sebe udělat parodii na mladíka. Obarvením vlasů a stahovacím pásem kolem břicha dosáhneme možná změnu vizuálu, ale ve skutečnosti z nás bude pořád ten sám mrzoutský stárnoucí páprda, jakým jsme byli dosud.
závodníci a jejich siluety

Pokud si uvědomíme, co chceme, musíme to dostat do svého podvědomí. Předpokládám, že každý chce nějaké to kilo dolů, chce upravit postavu, zlepšit náladu a zvýšit fyzickou kondici. Není to lehký úkol. Pokud své odhodlání do sebe pořádně nenasajeme, nemáme moc šancí na úspěch. Ideální způsob na změnu podvědomí je opakovaná meditace. Ta nám pomůže v tom, že všechny kroky, které budeme podnikat, budou podbarveny naší touhou po změně.

Pokud jsme naše podvědomí dostatečně ovlivnili, začněme s úpravou jídelníčku. Přistupujeme k němu s tím, že v rámci celkové proměny zvýšíme i kalorický výdej. Ať už se budeme mučit v posilovně, nebo do svého programu zařadíme běhání či rychlou chůzi, vždy to bude razantní zvýšení výdeje energie. Z jídelníčku proto nemusíme moc ubírat. Spíše se pokusíme omezit, či zcela vynechat přílohy, hlavně pečivo (bílé úplně), knedlíky a laciné těstoviny. Nemusíme se obírat o maso, i když volíme raději maso méně tučné a samozřejmě zařadíme ryby. Všechna jídla doplňujeme zeleninou v jakémkoliv množství. Pokud chceme razantnější změnu, přidáme potravinové doplňky, které jsou schopny doplňovat testosteron z výtažku rostlin. Jsou to tabletky s Ženšenem a Kotvičníkem.

Upravili jsme jídelníček a začali se hýbat. Teď si ještě dopřejeme pohodu v tom, že si dopřejeme dobrou muziku, filmy a společnost. Vše má vliv na vytváření celkové pohody. Mějte na paměti, že bez dobré nálady, se úspěch nikdy nedostaví.