Rozlučte se s večerními nálety na lednici

Dokonalá postava s dokonalými křivkami jsou snem nejen každé ženy, ale i muže. Je sice pravdou, že ženy tuto oblast opravdu hodně hrotí, ovšem ani muži nejsou od tohoto stresu osvobozeni. Problémem je, že ať už chceme nebo ne, jednou za čas zkrátka přijde doba, kdy svou váhu pod kontrolou zkrátka neuhlídáme a váha nám dá toto selhání pěkně, jak se říká, sežrat. Na vině může být sousta faktorů od stresu, malého mužství času, které způsobuje, že máme nepravidelnou stravu anebo konzumujeme nezdravé potraviny, jež jsou snadné a rychlé na přípravu, přes hormonální změny až po měnící se roční období, které nás ovlivňuje ať už to tak chceme nebo ne.

Paprikové brambůrky

Je jedno, o který faktor se jedná. Všechny totiž mají jeden společný znak, který je právě tím viníkem špíčků, které se objevily. Jedná se o fenomén přejídání před spaním. I když je takovým všeobecným a základním pravidlem to, že máme poslední jídlo dne konzumovat přibližně dvě hodiny před tím, než se uložíme ke spánku, často nás zkrátka doženou chutě, kterým se velice špatně odolává. Velkým pokušením je také sledování televize anebo filmů, které přímo lákají k tomu něco konzumovat. A to něco ve většině případů představují brambůrky, solené a pražené oříšky, nejrůznější křupky a tyčinky, čokoláda anebo třeba i bonbony. A co je výsledkem těchto malinkých svačinek, které mají ve finále mnohem větší počet kalorií, než třeba plnohodnotná snídaně? Prvním faktorem je samozřejmě tloustnutí, ke kterému dochází proto, že tělo již zkrátka není schopné v těchto pozdních hodinách přijmout takovéto množství jídla, a hlavně také pro to, že kalorie, jež v tuto noční dobu přijmete, prostě a jednoduše již nikde nevydáte. Tyto zásoby se nám tedy poté ukládají v podobě tuku, jehož se poté opravdu těžce zbavuje. Druhou věcí, které velice často vybílením lednice dosáhneme, je bolest žaludku, pocit těžkosti a v některých případech i křeče. Jak se tedy těmto stavům úspěšně vyhýbat?

čokoládové sušenky

Pravidla jsou úplně jednoduchá a snadná. Prvním bodem, který vám může úspěšně od tohoto problému pomoci, je nachystání si vydatné a dobře sestavené večeře, jež si vychutnáte v klidu a budete se na ní soustředit. Tento trik vám zaručí to, že si váš mozek uvědomí, že jste již večeři konzumovali a vy se tak budete cítit plní a nebudete mít sklony k nekonečnému ujídání všeho možného. Druhým bodem může být kontrola toho, že jíte dostatečně v průběhu dne. Je totiž prokázáno, že k večernímu přejídání mají často sklony osoby, které během dne mají málo času na jídlo, nebo nejí vůbec, což vede k tomu, že je nakonec tělo donutí k dojedení se v průběhu konce dne. Zaměřte se také na to, zda je váš jídelníček dobře sestaven a obsahuje vše, co je důležité pro správné fungování vašeho těla. K přejídání totiž také velice často dochází v případě, že tělo vyhodnotí, že má něčeho nedostatek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup