Ale co když nebude pěkné počasí?

A děti se už přece doma velmi často nudí, byly přece dlouhou dobu doma a bez kamarádů, těmi byli bohužel jen jejich rodiče. Takže může někdo v dnešní době rodičům podat pomocnou ruku, ať si jejich ratolesti opět začnou zase hrát? Už asi nejen děti, ale ani rodiče nebaví si už hrát a neustále se věnovat učení. Není se co divit, vždyť za tu dlouhou dobu, co byly a nyní zase jsou jejich děti doma, tak pohádky už znají všichni nazpaměť, také jsou už všechny jejich dětské knížky přečtené a všechny dostupné omalovánky jsou vybarvené, a televizní programy, ty už nebaví nejen děti, ale ani jejich rodiče.

člunek na tkaní

Kde tedy hledat v současnosti pomoc a ulehčit rodičům s výchovou dětí v případě nepříznivého počasí, které může nastat, a z toho důvodu venkovní akce budou narušené? A navíc ani zahraniční dovolené moc nebudou. Tak co s tím? Takovým dobrým pomocníkem pro toto náročné období by mohl klidně být dětský tkalcovský stav Chytraliska, ten znají i vaše děti z různých pohádek, kde býval v každé správné pohádkové chalupě.

tkalcovský stav

Tento tkalcovský stav, který je mimochodem plně funkční, se dodává komplet, to znamená nejen s člunky, ale také se skutečnou vlnou. Je to sice hračka, ale také pracovní pomůcka, a u vašich dětí, kromě toho, že bude pro ně ukázkou, jak se kdysi tkalo na takovém stavu, tak je také naučí pečlivosti a radosti z vykonané práce. A navíc je zde rozvíjená motorická schopnost dítěte. A radost celé rodiny, která se konečně dočká vytoužených šálů v různých barvách na zimní období, deček a podobných výrobků. Ale také domácí mazlíčci se budou na novém čerstvě utkaném koberečku protahovat a s radostí usínat. Rodiče budou spokojeni, jejich ratolesti si budou hrát a vlastně i pracovat, vyrábět a rozvíjet svou kreativitu, fantazii a mohou trénovat i různé pracovní postupy, představivost a vnímavost.

4/5 - (2 votes)