Pomaturitní seberozvoj

Máte po maturitě a nemusíte se věnovat přípravě na opravný zářijový termín? I přes plánovanou dovolenou máte několik měsíců volna a je těžké s nimi správně naložit. Najednou ležíte doma a přestože je to to, co jste si celé studium přáli, nic vám to nepřináší. Můžete tyto čtyři měsíce věnovat seberozvoji, který vám poslouží pro dobrý pocit, ale také pro budoucí studium.
čtení u vody
            Rozhodně se nebojte otevřít knihu. Pokud jste maturitní četbu četli s nechutí, nyní si můžete vybrat kteroukoliv z knih, které vás zaujmou. Nebo například čtěte knížky, které vám pomohou s mentálním rozvojem.
            Nebo se můžete začít soustředit na budoucnost a číst knihy o managementu, ekonomice, nebo obecně knihy, které vám pomohou získat sebevědomí, lepší práci a takovou pracovní dobu, abyste si mohli během toho dostatečně užívat života. Jednou z těchto knih může být například Čtyřhodinový pracovní týden.
            Jelikož se vám uvolní velké množství času, naskytne se vám několik možností, jak se fyzicky zlepšit. Buď můžete chodit do fitness centra, začít běhat, nebo posilovat s vlastní vahou. Neustálé sezení za školní lavicí vám ve fyzičce jistě moc nepomohlo. Nyní místo toho můžete dopoledne trávit zdravým pohybem.
meditace na břehu
            Začít můžete i s mentálním zdravím. Po maturitě přestane jakýkoliv stres ze školy a ze zkoušek, tudíž máte šanci se naučit co nejlépe zvládat stres a uklidnit se. K tomu vám může dopomoci meditace, výlety do přírody a jóga. Nebo klidně propojte dvě věci najednou, například meditaci s přírodou. Vydejte se na místo s krásným výhledem a zde začněte.
            Taktéž máte šanci procestovat co nejvíce zemí, kde se můžete naučit něco nového jak z geografie, tak z historie. Nebudete mít problémy se lépe orientovat, až poznáte někoho nového, může právě cestování být předmětem rozhovoru. Vědomosti, které během cest nasbíráte, se vám hodí na celý život.