I po čtyřicítce se dá zhubnout

Je pravdou, že s přibývajícím věkem se zpomalí metabolismus, především u žen, muži zase až tak velký problém s tím nemají. Ale to není důvod k panice, že musíme zůstat obézní nebo s nadváhou. Hubnout se dá v každém věku, jen bohužel je tu takový problém, s čím by ženy měly počítat a to přichází především s blížícím se klimakteriem. Hormonální změny dokážou udělat pěknou paseku v tom životě, jen co je pravda. Nejen že se poblázní v této době hormony, ale ještě i váha. Díky tomu se tuk začne ukládat do nejvíce problémových partií, jako je břicho. Především si najde útočiště uvnitř břišní dutiny, aby to nebylo tak jednoduché. Ale ani teď není nic ztraceno, hubnout se dá, sice to nepůjde tak rychle, ale kdo vydrží, tak se rozhodně dočká uspokojivého výsledku.

kapsle

Pilulky, po kterých se hubne

No nebylo by zrovna špatné, kdyby někdy vynalezl tablety na hubnutí, kde výsledek bude během pár hodin viditelný. Jen si představme ten zázrak. Večer se polkne tabletka a ráno jsme štíhlé jako laňky, pěkně vypracované křivky a ani jeden špíček. Prozatím je to pouhý sen mnohých žen, ačkoliv nikdo neví, co další možné výzkumy a technologie přinesou do budoucnosti. Však i dnes existují poměrně zázračné tabletky, které vyvolají pocit sytosti a naplnění žaludku, tudíž vlastně není důvod k přejídání. V žádném případě nemohou nahradit základní potravu, ale mohou být její součástí, což je výhodné.

pilulky

To je překvapení

Můžeme sice snížit energetický příjem, ale to zase až tak moc také nepomůže. Dokonce můžeme jíst vydatně, mít zdravě poskládaný jídelníček, vzít si tabletku a dostatečně pít. Jenomže bez pohybu to bohužel moc změn nepřinese. Zásadní je zvýšit výdej energie tak, aby se tuk z oblasti břicha spotřeboval jako zdroj energie pro fyzickou aktivitu. Nemusíme sice lámat rekordy, ale bohužel musíme začít pracovat na sobě, byť procházkami, protažením atd. Výsledky se dříve nebo později dostaví.