Jak se učit, přestože máme nabitý program

Skutečnost není taková, že by nás naši zaměstnavatelé nechávali takzvaně na holičkách. Podle společnosti ClearCompany, dodavatele softwaru pro oblast lidských zdrojů, zaměstnavatelé ve Spojených státech vynaložili v roce 2016 výdaje na školení a rozvoj ve výši 70 miliard dolarů. Ale co věci a dovednosti, které se opravdu chcete naučit, nepočítaje ty, které se potřebujete naučit z pracovních důvodů? Proto vám níže přinášíme několik velice jednoduchých způsobů, jak se učit novým věcem bez ohledu na to, jak nabitý máte program.

četba na lavičce 

Jděte na YouTube

Každý z nás z nějakého důvodu občas zabrousí na YouTube. Kromě zábavných videí je však možné zde nalézt samozřejmě i obsah zaměřující se na oblasti, které nás zajímají. Fitness, móda, nebo třeba astrofyzika, na YouTube působí bezpočet znalých lidí sdílejících své odborné znalosti zdarma. A pro případ, že byste měli pochybnosti o důvěryhodnosti příslušného obsahu, lze se ujistit o jeho autenticitě dohledáním akademické hodnosti odborníka, profesních certifikátů, nebo jen informací o jeho odborných kompetencích.

 

Zahrňte audioknihy do své každodenní rutiny

Většina učení probíhá na základě procesu čtení, ovšem čas je v současnosti tím, co většina z nás postrádá. Audioknihy a podcasty mohou však být dobrou pomůckou pro strávení nových informací. Vše, co k tomu potřebujete, je váš telefon, sluchátka a využití chvíle vhodné pro poslech, jako například cesta do práce, popřípadě do školy.

 psaní do sešitu

Najděte si mentora

Pracovní rádce, na kterého se můžete obrátit a poradit se s ním, je nedocenitelným způsobem, jak pokračovat ve vašem osobním a profesním růstu. Mentoři vám mohou přinést cenné znalosti nahromaděné svými zkušenostmi, a pokud navíc dobře znají vás i vaše silné a slabé stránky, mohou vás přimět k růstu způsoby, který by jinak mohly zůstat nevyužity.