Nákup použitého zboží

Nákup použitého zboží

Ať už je to z důvodu finanční tísně, koníčka, závislosti nebo oblíbené značky, nákup použitého neboli bazarového zboží se stalo velmi oblíbené. Ušetříte mnohokrát nemalé finance a uděláte radost sobě nebo rodině. Velmi často takové zboží najdete na webových stránkách, sociálních sítích anebo internetových bazarech. Může se jednat jak o použité zboží, zboží pouze rozbalené nebo zboží, které má nějakou kosmetickou vadu, která nebrání jeho používání. Zboží Vám po zaplacení dorazí domů, a jak se může bohužel stát, nebude Vám fungovat. Je možné toto zboží reklamovat jako nové? Jakou jsou podmínky reklamace?
 klučíčí věci

Jak na reklamaci u použitého zboží?

 
Při reklamaci použitého zboží je důležité, od koho toto zboží kupujete. Pokud jste nakoupili od podnikatele, dá se říct, že se reklamační řád řídí skoro stejnými podmínkami jako při nákupu nového zboží. Spotřebitel je tedy více chráněn. Podnikatel je povinen Vás informovat o tom, že zboží je používané, dále na vady zboží a míru jeho opotřebení. Pokud ovšem nakoupíte u soukromníka, může být reklamce trochu složitější. Soukromá osoba sice také zodpovídá za vady, ale není zde stanovená doba vyřízení reklamace. Pokud ovšem soukromá osoba svojí odpovědnost neuzná, musíte nárok uplatnit u soudu. A tím se zdlouhavě domáhat svého práva.
 staré knížky

Za co lze považovat vadu použitého zboží?

 
Za vadu se považuje každý nesoulad skutečných vlastností s vlastnostmi očekávanými nebo deklarovanými. Tedy za vadu nelze považovat tu, o které kupující předem věděl nebo plyne z míry opotřebení zboží. Prodávající musí vadu při oprávněné reklamaci opravit tak, aby nesnížil hodnotu zboží, odstoupením od kupní smlouvy nebo slevu.
 

Tipy na závěr

 
·         Pokud máte možnost si zboží převzít osobně, určitě neváhejte. Předejdete nepříjemnostem, které Vás při nákupu mohou potkat.
·         Pokud máte možnost si zboží předem vyzkoušet určitě tak učiňte. Hlavně když se jedná u nákupu u soukromé osoby.

Mám malý stan

Mám malý stan


O bezdomovcích si můžeme myslet, co chceme. Jsou to lenoši, jsou to lidé, kteří si zpackali svůj život. Nicméně vyspělá společnost se stará o potřebné, a to bez ohledu na to, zda cílová skupina je nám sympatická nebo nikoli. Kdybychom podporovali jen ty, kteří jsou nám blízcí, jak by to dopadlo. Být spravedlivý, znamená dopřát každému důstojný život.

stan

A věřte tomu, že stát se bezdomovcem je velmi snadné. Stačí, když přijdete o zaměstnání, když jste dlouhodobě nemocní, když máte vážné problémy s rodiči či partnery. A najednou se to vleče s Vámi a Vy nemáte šanci z rozjetého vlaku vystoupit. Zkuste se vcítit do psychiky člověka, který přišel o domov. Pokud jste někdy potkali bezdomovce, jistě jste si všimli, že to v drtivé většině případů jsounešťastní lidé, kteří nejsou ani trochu agresivní. Nemají už sílu a vůli k ničemu, a to je na tom to nejhorší a v tom je třeba jim pomoci. Získat touhu žít zase normální život.

 
tábor


Celá řada projektů


Existuje celá řada projektů, jak pomoci. K dispozici jsou nízkoprahová zařízení, ubytovny pro bezdomovce, azylové domy, existuje celá řada sociálních programů, každé město má zájem na tom počet bezdomovců eliminovat, je to přece jenom ostuda nejen pro město, ale také pro celý okres.


Existují také různé alternativy. Nedávno vymysleli američtí studenti speciální přenosný stan pro bezdomovce,který je pro bezdomovce vhodným provizorním řešením. Samozřejmě stan neřeší problém s bezdomovectvím, stan a byt jsou dvě zcela rozdílné záležitosti, ale v mrazu je každý provizorní přístřešek vhodný. Není to standardní stan, je uzpůsobený k životu bezdomovce. Například jsou tam světla, USB porty, potah je vyroben ze speciální látky, která pracuje na způsob solárních panelů a celý stan tedy vytápí. Jedná se tedy o komfortní záležitost, nemluvě o soukromí, které bezdomovec získá.

bezdomovec


Bohužel zatím existuje jen několik prototypů tohoto přenosného přístřešku, ale doufejme, že se projekt rozjede na plné pecky a pro mnohé bezdomovce to bude první krok k lepšímu a důstojnějšímu životu.

Objevte kouzlo italské kuchyně

Objevte kouzlo italské kuchyně

Italská kuchyně je jedna z nejoblíbenějších kuchyní světa. Za dobrou italskou kuchyní nemusíte zdaleka jet až do Itálie. Všude po světě je spoustu skvělých restaurací, kde vám připraví autentické italské jídlo, i když jste od ní vzdáleni několik stovek i tisíc kilometrů. Italskou kuchyni řadíme mezi středomořskou kuchyni. Ty jsou obecně považovány za nejdravější kuchyně, kvůli používaným ingrediencím. Italská kuchyně má dlouholeté tradice a jednotlivé zvyklosti, pokrmy a suroviny se liší dle jednotlivých regionů. Jiné jídla a zvyklosti mají v severní Itálii, než když navštívíte úplný jih Itálie.

italská kuchyně

Ohledně této kuchyně si ale přijde na své každý. Ať milujete maso, zeleninu, těstoviny, pizzu, dezerty, nebo máte zálibu v dobré kávě…italská kuchyně vám nabídne od každého trochu. Krása italské kuchyně ční v jednoduchosti. Jednotlivá jídla obvykle zahrnují jen několik ingrediencí. Italové věří, že k tomu, aby bylo jídlo chutné, nemusí obsahovat dlouhý seznam ingrediencí. Velmi dbají také na čerstvost ingrediencí, které používají. Většina italských obyvatel má dvou vlastní zahradu, kde si pěstují bylinky, koření, ovoce a zeleninu, které pak využívají ve své kuchyni. Jednou z nejoblíbenějších surovin, kterou používají, jsou rajčata.

špagety

Ty musí mít vždy čerstvé, jelikož seto velmi podepíše na výsledné chuti pokrmu. V severní Itálii jsou oblíbené suroviny vejce, lanýže, maso, zelenina. Kuchyně je zde lehká a jednoduchá na přípravu. Oblíbené pokrmy jsou například rizoto, polenta, fazolová polévka nebo těstoviny. Na jihu Itálie zase ochutnáte jídlo plné výrazných chutí. Hodně používají mořské plody, rajčatovou omáčku na těstoviny, bazalku, mozzarellu a spoustu bylinek. Střední Itálie je typická používáním kupáže olivových olejů. Milují zde steaky a obecně grilované maso. Dále zde můžete ochutnat vynikající lasagne bolognese, parmskou šunku a ručně dělané těstoviny.

Podle čeho vybírat vhodný kamerový systém

Podle čeho vybírat vhodný kamerový systém

O tom, jaký kamerový systém vybrat, rozhoduje celá řada faktorů. V prvé řadě místo, kde má být kamerový systém Ostrava instalován a také důvod využití. Jestli má ochránit například pouze vchod do budovy anebo má střežit prakticky každý vnitřní prostor.

 • Rozdíl bude jistě také v tom, zda bude kamerový systém využíván při běžném osvětlení nebo při náročných světelných podmínkách.
 • Jiné požadavky budou kupříkladu v klasické firmě s jednosměnným provozem a zcela odlišné budou v kasinu nebo herně.
 • Rozdíl bude především v typech kamer a jejich rozlišení.
 • Vždy lze přizpůsobit kamery přesně daným podmínkám tak, aby bylo vše dobře viditelné.

Základní typy kamerových systémů

Technologií, které jsou využívané k ostraze prostor, je celá řada. Pokud bychom to chtěli zjednodušit, pak můžeme říci, že se kamerové systémy rozlišují do čtyř základních skupin. Některé jsou více využívané a jiné už se pomalu ztrácejí v propadlišti dějin, protože jsou pro současné náročné podmínky málo efektivní.

bezpečnost

 • IP kamerové systémy
 • AHD kamerové systémy
 • HD-SDI kamerové systémy
 • analogové kamerové systémy

V dnešní době jsou nejvíce využívané IP a AHD kamerové systémy. Oba tyto systémy splňují i ty nejnáročnější požadavky. Digitální (IP) kamery se vyznačují snadnou údržbou a velice kvalitním obrazem s rozlišením až 12 Mpix. Obraz je přenášen digitálně prostřednictvím počítačové sítě. A to buď pomocí kabelu tak díky připojení k Wifi. Druhou velice využívanou technologií jsou AHD kamerové systémy. Ty v mnoha případech nahrazují dříve využívanou analogovou technologii, která je v současné náročné době považována za zastaralou. Výhodou AHD systému je možnost využití koaxiální kabeláže, která přináší celou řadu výhod.

 • Veškeré kamerové systémy mohou být vybavené mikrofonem, který bude zaznamenávat zvuky ve sledovaném prostoru.

Ochrana majetku nejen před odcizením, ale také před požárem

Kamerové systémy Praha nejsou určené pouze pro ostrahu objektů před nežádoucími vetřelci, ale mohou také ochránit náš majetek před požárem nebo jinou živelnou katastrofou.

 • Při instalaci sledovacích kamerových systémů je tedy výhodné nechat si naistalovat doplněk EZS (elektronické zabezpečení objektů).
 • Tato moderní technologie ochrání váš dům, garáž, sklad, nebo firmu po celých čtyřiadvacet hodin denně.

Alarm spustí ve chvíli, kdy dojde k pohybu ve střežené oblasti nebo bude hrozit nebezpečí požáru. V obou případech dostanete okamžitě zprávu na svůj chytrý mobilní telefon a můžete tak včas na danou situaci reagovat. Alarm lze také připojit na PCO (pult centrální ochrany). Jedná se o službu, která je nabízena soukromými společnostmi. Centrem je dispečerské stanoviště, které nepřetržitě střeží dané objekty. Jestliže dojde k poplachu, pak okamžitě na místo dorazí výjezdová jednotka a fyzicky objekt prověří.

kamera

Elektronické zabezpečení objektů je k dispozici ve dvou variantách

Systémy EZS mohou být ve dvou základních verzích. Drátové nebo bezdrátové. Každý z těchto systémů má své výhody i nevýhody.

 • Hlavní výhodou bezdrátových alarmů je jejich snadná instalace.
 • Nevýhodou je, že se musí hlídat stav baterie.

V běžném provozu vydrží jedna baterie pohybového čidla cca na jeden rok. O tom, v jakém stavu aktuálně baterie je, vás ale informuje samotné čidlo i klávesnice.

 • Výhodou drátových systémů je jejich bezúdržbový provoz. Veškeré prvky napájí zálohovaný centrální zdroj. Při výpadku proudu zůstává tedy bezpečnostní systém nadále funkční.
 • Nevýhodou drátových systémů je jejich náročnější instalace.

Kočárek pro radost

Kočárek pro radost

Vždycky jsem se těšila, že až budu mít dítě, tak s ním budu jezdit na nějaké výlety a akce. A opravdu jsem se moc na to těšila. Od přírody jsem taková, že moc ráda sportuji a chodím na různé akce. A proto jsem věděla, že až budu máma a budu mít své vytoužené dítě, tak mé dítě bude jistě spokojené. Protože já s mým dítětem budu jezdit stále někam ven. Nejsem ten typ člověka a ženy, která sedí jenom doma a kouká na televizi. Tohle vůbec není můj životní styl. Celý život jsem byla prakticky venku a sportovala jsem. Nejvíc mě bavilo plavání a pak i běhání, čemu se věnuji i dnes. A ráda, když tohle se mnou sdílel můj partner.

Ať je mnoho radosti z kočárku!

A ještě více mě potěšilo, když mi můj partner řekl, že už bych chtěla rodinu. Musím vám říct, že opravdu nic lepšího jsem si přát nemohla. Tohle byl jako balzám na duši. Když vám řekne vaše milovaná osoba, že chce mít s vámi rodinu, tak je to opravdu perfektní. Takže jsem hned začínala hledat vhodný kočárek. Protože kočárek pro mě byl velmi zásadní. Chtěla jsem ho opravdu kvalitní, a tak padla volba na kočárek Riko. Kočárek Riko je takový, že je velmi sportovní a pro mě naprosto ideální. Kočárek Riko je taky v mnoha typech. A pokud toužíte po tom, aby byl kočárek odolný, můžete se klidně pořídit i dvojkombinaci. Dvojkombinace kočárek Riko je taková, že je to nejenom sportovní kočárek, ale můžete tam přidat i korbu, takže vám z toho vznikne klasický kočárek.

Vybírejte kvalitní konstrukci kočárku.

Tento kočárek Riko jsem si právě pořídila já. Aby šla z toho udělat hluboká korba pro novorozence, ale později potom ta druhá kombinace, kde dítě sedí. Myslím si, že u kočárku je to to nejlepší kombinace, takže pokud hledáte nějaký kočárek, který vám vydrží déle, tak doporučuji kočárek Riko Maxim-kocarky.cz, který je dvojkombinace. A musím říct, že já jsem s tím byla velmi spokojená a myslím, že vy budete také spokojení. Navíc jsou kočárky Riko v mnoha barvách, takže si jistě vyberete tu vaši nejoblíbenější.

Vybavení pro všechny rybáře

Vybavení pro všechny rybáře

Rybář bez vybavení je asi stejně platný, jako sáňky v zimě. Výbava je jedna z hlavních věcí, kterou musíte mít, když vyrážíte k vodě. O tom by Vám určitě mohli vykládat i porybní, kteří každý rok rozdají velký počet pokut za pytlačení. Ovšem sehnat v dnešní době kvalitní vybavení, které by vydrželo dlouhé roky je celkem oříšek. Najde se však obchod, který toto vybavení má, a to je obchod Mlsport. V tomto internetovém i kamenném obchodě najdete výbavu jak pro amatéry, tak pro sportovní rybáře, a to za velice přijatelné ceny.

delphin etna

Tato prodejna se nachází v Brně a má i svůj e-shop. Najdete zde spoustu našich i zahraničních značek a bude jen na Vás, jaké používáte, či jaké chcete nově zkusit. Zaměřit byste se měli především na delphin etna od Mlsport.cz, zfish, či třeba Daiwa. Všechny tyto značky patří mezi velmi žádané u rybářů a nedají na ně dopustit. Kromě velké výdrže, se můžete těšit i na vysokou kvalitu. Firma se zajímá jak o rybaření ve sladkovodních, tak i mořských vodách. Pokud si nebudete vědět rady, jakou výbavu koupit, tak se nebojte zeptat. Zaměstnanci, co zde pracují jsou aktivní rybáři a vždy se snaží zákazníkovi doporučit to nejlepší ve všech směrech.

delphin etna

Pokud zvolíte nákup v kamenné prodejně, tak můžete zvolit dopravu jak automobilem, tak hromadnou dopravou. Před prodejno use dá dobře zaparkovat a je zde dostatek parkovacích míst. Ba naopak, pokud zvolíte internetový obchod, tak se můžete těšit na dopravu zdarma, a to v případě, že nakoupíte za více jak 1000 Kč. Ovšem až uvidíte všechno zboží, co zde mají, tak budete rádi, když se vejdete do 10 tisíc. Na skladě mají totiž více než 10 000 druhů zboží a tento obchod si hned zamilujete. Pokud tedy nějakou výbavu na ryby, tak jedině od firmy Mlsport. Ta Vám zaručí co nejvyšší kvalitu výrobků a také dlouho výdrž. Proto neváhejte a navštivte jejich obchod již nyní.

Kutil domácí

Kutil domácí

Jste domácí kutil? Co bylo vaše poslední dílo? Poličky? Stojan? Nebo něco většího? Třeba celé posezení na zahradě, kůlna nebo přístřešek na vaše auto? Sehnat potřebný materiál pro domácího kutila, to je velmi jednoduché, neboť hobby marketů je spousta. Dřevo, překližka, plastové polotovary nebo sklo, všeho najdete plné sklady a stačí se rozhodnout, co potřebujete doma vyrobit. Správný domácí kutil má svou dílnu a v ní uspořádaný jak materiál, tak nářadí a nástroje. Regál na zdi bude plný krabiček a zásobníků s vrtáky střední levé http://lekarske.slovniky.cz/pojem/leve-srdce 221131, hřebíky, šroubky a maticemi. Vedle bude řada ručního náčiní jako kladívka, šroubováky, kleště, ale i pilka na dřevo i kov a vrtačka. Určitě nebude chybět stojan na barvy a ředidla, neboť výrobkům je třeba dát ochranný nátěr.

dílna

Je prima, když má každý svého koníčka. Být domácí kutil jako způsob své realizace, to znamená, že budete mít v domě plno praktických poliček, ale taky třeba nebudete muset volat instalatéra, pokud vám začne kapat kohoutek nebo hodinového manžela na navrtání poliček do koupelny. Je vaše představa příjemně stráveného dne spojená s představou, že se nehnete z dílny a budete tam řezat, brousit, vrtat, lepit a malovat? Sice možná budete vašemu okolí za podivína, ale věřte, že si na vás vzpomenou, když se rozhodnou pro rekonstrukci svého bytu nebo i jen pro nějakou drobnou opravu, protože rozhodně ne každý muž má v sobě kutila a umí tak maximálně vyměnit žárovku.

dílna

Mít za manžela domácího kutila to znamená, že máte doma nebo na zahradě spoustu úžasných vychytávek a budete-li si přát novou poličku tak rozhodně nepojedete do Ikea. Na druhou stranu ale zřejmě trávíte hodně času samu, protože ten vás je zavřený v dílně. Všechno má vždy pro i proti, ale co vám brání najít si vlastní koníček, třeba pletení a tomu vašemu uplést hřejivý svetr, aby mu v dílně nebyla zima.

Jak si vybrat správné odreagování?

Jak si vybrat správné odreagování?

Dnešní doba je velice zvláštní. Když se na to zeptáte nějakého staršího člověka, tak Vám odpoví, že je hektická, uspěchaná, plná zákazů, opatření a nouzových stavů. Poslední roky opravdu nebyly lehké. Plno krásných vztahů a rodin se rozpadlo díky nemoci, kterou zná celý svět. A ti, co přečkali tuto hrůznou dobu, tak vymýšlejí, jak by se dalo odreagovat a trochu zapomenout na všechen stres. Ale jak toho docílit?

tenisová raketa a míč

Je mnoho způsobů, jak se dá v dnešní době odreagovat. Plno lidí se uchyluje k počítači a k online hrám. Takové počítačové hry se zdají být nevinnou zábavou. Ale bohužel tato nevinná zábava kolikrát skončí závislostí. Někteří lidé dokonce dopadnou tak, že přestanou komunikovat s lidmi a začnou se do sebe uzavírat. Najednou jejich skutečný život se stává online hrou, která nemá kolikrát šťastný konec. Díky bohu za to, že stále existují i jiné formy zábavy, u kterých se můžete odreagovat. Mezi takové patří například jóga a zumba. Ale to je spíše pro ženy. Pro muže by mohla být dobrá volba například tenis. U tenisu je výhodou to, že v létě se může hrát venku a v zimě zase uvnitř. Ale jeho nevýhodou je, že se bohužel nedá hrát sólo. Vždy někoho k tomu potřebujete. Ale v tomhle žádný problém nebude. Určitě se najde nějaký kamarád, co s Vámi bude hrát. Pokud se opravdu rozhodnete pro tenis, tak je nutná výbava. Není zapotřebí žádné extra oblečení, ale je nutná správná tenis raketa https://www.sportoaza.cz/tenisove-rakety/. Ale kde takovou najít?

antukový kurt

Pokud zajdete někam do obchodu se sportovním zbožím, tak nečekejte od pracovníků nějakou extra ochotu a už vůbec nějaké znalosti. Ochota i znalosti budou na bodu mrazu. Pokud Vám můžeme poradit, podívejte se na stránky sportoaza.cz. Na těchto stránkách najdete přesně to, co potřebujete. Výhodou je, že u většiny produktů najdete detailní popis produktu. Další výhodou je, že se nemusíte dívat na otrávené a znuděné obličeje.

Hubnutí bez hladovění? Bílkovinová dieta

Hubnutí bez hladovění? Bílkovinová dieta

Vyvážený jídelníček by měl být ložen z třech hlavních makroživin – tuků, sacharidů a bílkovin. Dále pak nesmí chybět minerály a vitamíny. Všechny tyto složky tvoří zdravý jídelníček plných všech prospěšných látek pro tělo. Sacharidy tvoří hlavní zdroj energie pro tělo. Dodává rychle palivo do našeho stroje. Tuky jsou také energetický zdroj těla, avšak jeho spotřeba není tak rychlá jako u sacharidů. Tuky mají také ochrannou funkci. Mechanicky chrání naše orgány a udržují tělesnou teplotu. Bílkoviny také nesmí chybět. Nesou stavební funkci. Dávají pocit sytosti. To ocení zejména ti, kteří se snaží zredukovat svou váhu. Jsou součástí imunitního systému.

hubnutí

Jak je již zřejmé, bílkoviny není dobré vynechávat. Jak ale poznat kvalitní zdroj? Které potraviny jsou ty nejlepší? Nejkvalitnější jsou bílkoviny rostlinného původu. Na vrcholu žebříčku se nachází produkty z kravského mléka. Tato bílkovina je lehko stravitelná pro lidské tělo. Další příklady potravin, které dodají vašemu tělu bílkoviny, jsou maso nebo vejce. Množství bílkovin, které by mělo být přijímáno do těla se odvíjí od hmotnosti člověka.

proteinový prášek

V čem spočívá bílkovinová dieta? Jedná se o omezení sacharidů na minimum. Bývají to potraviny, které nejsou vždy dobře přijímány tělem. Jak do těla dostat velké množství bílkovin? Nejefektivnější a zároveň velice snadný způsob je užívání proteinových přípravků – nápojů. Struktura těchto prášků, které se následně rozpouští většinou ve vodě, je z většiny složena u bílkovin (proteinů), bývají zde obsaženy i další aditiva jako vitamíny, minerály nebo vlákninu. Proteinový nápoj není pouze jako regenerační vzpruha po tréninku nebo po návštěvě v posilovně. Lze si drink vychutnat v hektických dnech či v dnech, kdy nemáte náladu si připravovat složitá jídla. Hravě nahradí plnohodnotné jídlo. Sytost vám vydrží až 8 hodin. Stejnou dobu se staví do role ochranářů svalů.

Sáčky na zip (nejen) pro příznivce zdravé výživy

Sáčky na zip (nejen) pro příznivce zdravé výživy

Zdravá výživa se stala moderním trendem a oslovila již mnoho nadšenců nejen v naší zemi. Proudí k nám různé plodiny z téměř všech kontinentů světa, trh je nasycen makadamovými ořechy, papájou, mangem a spoustou dalších dobrot, ovšem neměli bychom zapomínat na to, že základním segmentem zdravé výživy jsou produkty z domácích zdrojů, zejména obiloviny. Zde převažuje pšenice, ječmen, žito a oves.

pšeničná zrna

Z obilí, vypěstovaného v naší zeměpisné šířce, si denně nakupujeme různé druhy pečiva a mnohdy považujeme pekařskou profesi za samozřejmou. Má to ale jeden háček, pečivo je upečené možná poctivě, ale nevíme, z jakého zdroje. Proto se někteří lidé začali věnovat pečení vlastního chleba, dalamánků, rohlíků, housek a dalších druhů výrobků, a to z ověřených surovin, tedy přímo z celého obilného zrna.

tmavý chléb

Obilí si můžete opatřit poměrně snadno i ve velkém množství, např. 25 kg pytel žita vám přivezou přímo domů a vy si pak můžete podle potřeby umlít čerstvou mouku na ručním či elektrickém mlýnku, a péct pečivo ze surovin, jaké znáte. Má to zásadní výhodu v tom, že obilí je stále živé, plné enzymů a vitamínů, a mouka není nikde dlouhodobě skladována, takže je chléb skutečně čerstvý. A pečete si navíc pečivo celozrnné, plné důležitých živin, které v bílé mouce téměř nenajdete.

Skladování obilí v sáčcích na zip

Veškeré obiloviny, tedy celá obilná zrna rýže, pohanky, ovsa, žita či pšenice lze skladovat dlouhé měsíce, někdy i několik let. Podmínkou ovšem je mít vhodné prostředky. Výborně se k tomu hodí sáčky zip 2pack, tedy s uzavíracím jezdcem. Obilí nasypete do sáčku, odkud vytlačíte přebytečný vzduch, aby se snížil vliv oxidace, a lehce sáček uzavřete. Vložíte jej do temného regálu např. ve spíži, ve sklepě či v kuchyni a máte jistotu, že obilí uvnitř nenasákne okolní vlhkost ani prach či jiné nečistoty.