Únik vody v domácnosti vás může i pobavit


Únik vody v bytě rozhodně není důvodem k nějakému bujarému veselí nebo k oslavě a za takovéto situace rozhodně nebudete otevírat láhev šampusu a připíjet této mimořádné události na počest. Přesto však můžete zůstat absolutně klidní a možná, že nakonec ten šampus otevřete. Unikající voda do zdiva vám totiž může konečně navodit pocit klidu a pohody a zbavit vás stresu.

instalatér při práci

Domníváte se, že jsou předchozí výrazy přitažené za vlasy? Vůbec ne, protože s následujícím postupem zjistíte, že máme pravdu.

Je všeobecně známo z psychologické praxe, že lidé se velmi dobře uklidní, pokud sledují někoho při práci, která mu jde od ruky, a přináší pozitivní výsledky. Takže například pokud přivolaný instalatér začne situaci ihned řešit a vy máte před sebou hmatatelné výsledky jeho práce, zklidní to vaši mysl a s pocitem klidu si uvědomíte, že se vlastně nic tak hrozného nestalo, a že máte situaci plně pod kontrolou. Sledujete-li instalatéra při práci, zároveň aktivně odpočíváte a tato forma psychoterapie je doporučována všem lidem, trpícím depresemi, úzkostmi a stresovými vlivy.

řešení havarijní situace při úniku vody

Zůstaňte klidní i před příjezdem instalatérů

Rádi bychom vám připomněli, abyste zachovali klid i v situaci, kdy únik vody objevíte po příchodu domů. Někteří lidé propadají panice, vyzouvají se z bot a odsávají vodu z koberců a zároveň zmateně hledají telefon na instalatéry a poté se pokouší provádět vyhledávání úniku vody na vlastní pěst pomocí kladiva a majzlíku.

V první řadě si poznamenejte telefon na havarijní instalatérský servis včas, dokud se ještě nic neděje, nebudete se pak tím zdržovat, pokud se u vás přihodí nějaká havarijní situace. Jakmile vkročíte do předsíně a zjistíte, že je před vámi kaluž vody a mokrá zeď, vycouvejte zpět, z bot se nezouvejte a naopak vypněte hlavní přívod elektřiny, protože pokud voda pronikne do elektroinstalace, může vás to zabít. A omítku neoklepávejte, protože instalatéři vyhledávají místo závady formovacím plynem nebo poslechovou tyčí Hykron, a to zcela bez demoličních prací.