5 věcí, které byste měli čistit každý den

1. Nádobí

Špinavé nádobí by se nemělo nějak dlouho povalovat po bytě. Takže si jej buď umyjte, nebo jej vložte do myčky nádobí. A nenechávejte ho ležet někde v místnostech po celé dny. Protože zejména v létě je špinavé nádobí atraktivní místo pro různé mušky, mravence a další hmyzí tvory, kteří mají chuť na zbytky. A pokud se u vás objeví Octomilky, je pak těžké se jich zbavit.
úklízečka v brýlích

2. Toaleta

Samozřejmě, toaleta nemusí být úplně a důkladně čištěna každý den. Jednou týdně postačí i čištění koupelny, jestliže v ní nedochází příliš velké vysoké aktivitě. Přesto však je toaleta jedním z míst, které navštěvujeme každý den znovu a znovu. To pak také znamená, že o toaletní mísu a prostor pod ní je vhodné se postarat a doporučuje se denně uklidit. Zejména pro toalety platí tato zásada:nechte je tak, jak byste je chtěli najít!
 
3. Umyvadlo
Totéž platí i pro výlevky – ať už v koupelně nebo u dřezu v kuchyni. Protože v obou místnostech chceme hygienicky dokonalé prostory. Zvláště v kuchyni, protože tu připravujeme stravu. Umyvadlo vyčistěte důkladně hlavně v případě, že jste předtím manipulovali se syrovým masem. V koupelně pak máme radost, pokud na umyvadle nebudou zbytky od zubní pasty.
mop, lopatka na smetí a koště
 
4. Podlaha
Nechceme vám říkat, abyste vysavač vytahovali každý den, nebo abyste s mopem denně tančili po bytě. Spíše je to o tom, že budete dávat pozor na to, co se bude shromažďovat na podlaze a také se tam bude držet. Zvláště ve vstupní zóně (když není venku hezké počasí) a v kuchyni nosíte věci zvenku dovnitř a naopak. Pokud vám při vaření padají zbytky na zem, okamžitě je zvedněte, zlikvidujte, popřípadě vyčistěte podlahu.
 
5. Postel
Lůžko sice nespadá do kategorie "mytí či čištění", ale jistě nám dáte za pravdu, že se člověk cítí mnohem lépe a pohodlně, když si večer lehne do čisté a ustlané postele a nic mu nebrání přejít do příjemnější části dne.