Užijte si romantickou dovolenou ve slunné Itálii

Jestli jste se ještě nerozhodli, kde strávíte letošní letní dovolenou, pak vás třeba následující řádky navnadí a budete mít po starostech.
modrá obloha


Tisíce vůní Apeninského poloostrova


Země, která je známá obyvatelstvem, jež se projevuje přitažlivým temperamentním způsobem, se rozkládá na Apeninském poloostrově. Z blízka je to doslova ráj na zemi a pastva pro oči, duši i mysl.


Země, kde se snoubí bohatá historie, jež za sebou nechává řadu otázek, ale i architektonických unikátů, země, která patří díky své gastronomii mezi špičky v oblíbenosti, ale i země, kde jsou nádherné pláže, omývané Jaderským, Středozemním, ale také Tyrhénským a Ligurským mořem. Jeden stát a tolik zajímavostí, nevšedností a lákadel. Kromě toho také oáza klidu a pohody.


Důležitá fakta


V Itálii se dá trávit dovolená zhruba od června do září, tedy po celé dlouhé čtyři měsíce jsou zde výborné klimatické podmínky, které zaručují slunečné počasí a výbornou teplotu vzduchu i moře.
varigotti itálie


V zemi, která je součástí Evropské unie, je úředním jazykem italština, není však problém domluvit se zde anglicky nebo německy. Platidlem je Euro a ceny jsou zde pro našince vskutku příznivé. I když je Itálie považována za dražší destinaci, nic ohromného zde opravdu nečekejte.


Mezi nejznámější letoviska patří jistě Bibione, Caorle, Kalábrie, Lignano, Rimini nebo Palmová riviéra. Dostupná je tato země jak po vlastní ose automobilem, tak letecky či autobusovou dopravou.


Ubytování lze sehnat jak přes cestovní kanceláře s veškerým servisem, tak samostatně. Itálie je země mnoha možností, najdete zde proto hotely nejvyšších úrovní i skromné, ale útulné ubytování v soukromí.


Krásné písečné pláže se spoustou zábavy a místních specialit, restauracemi, kde si dáte ve stínu výbornou pizzu a lahodné víno, ale i obchůdky se suvenýry nebo módními doplňky jsou třešinkou na pomyslném italském dortu.