Kraj plný přírody – Liberecký kraj

Všichni na dovolenou často jezdí buďto do zahraničí nebo za teplem na Moravu, ale při občas chladnějším počasí stojí za návštěvu i Liberecký kraj, který vám pro dovolenou toho může nabídnout opravdu mnoho a sami si to ani nedokážete představit, jaké zážitky tu můžete zažít. Pojďme se tedy na tento kraj a jeho města podívat trochu z blízka.

dovolená

Liberecký kraj je plný přírody, až to snad není možné. První částí tohoto kraje je Máchův kraj. Zde najdete hrad Housku, který je jedním z nejkrásnějších hradů, tedy podle mě. Také zde najdete Máchovo jezero, které se nachází v Doksech. Dalším krásným hradem je bez pochyby hrad Bezděz. Pokud chcete vyrazit za koupáním a opalování při horkých dnech, tak rozhodně vyrazte do Starých Splavů. A pokud chcete něco nevšedního, tak vás překvapí stezka skalních reliéfů.

Dále tu máme Lužické hory. Ty vám nabízí největší pískovcové podzemí pro motorkáře, kterému se také říká Pekelné doly. Najdete zde tajemné poutní místo s názvem Modlivý důl. Za přírodou vyrazte do Panských skal či na skalní hrad a poustevnu Sloup.

dovolená

Třetí částí jsou Jizerské hory, kde se nachází i krajské město. Liberec je bez pochyby známý svým aquaparkem Babylon a samozřejmě je známý díky blízkému Ještědu, kam rádi turisté chodí. Za přírodou dorazte na rozhlednu Královku, do osady Jizerka, na vodopády Jedlová nebo také na rozhlednu Špičák, ze které je krásný výhled. Zastavte se i v Jablonci nad Nisou v muzeu skla a bižuterie.

Čtvrtou částí jsou bezpochyby Krkonoše. Nejen v zimě je sem dobré vyrazit, jelikož je tu překrásná příroda, která vám nedovolí odejít. Najdete zde Mumlavský či Pančavský vodopád, vyhlídku Strážník či stezku korunami stromů v Krkonoších. A rozhodně nezapomeňte na Špindlerův mlýn.

No a poslední částí tohoto obsáhlého kraje je Český ráj. Pokud milujete procházky, tak se vydejte k romantickému údolí Plakánek, na Riegrovu stezku nebo na překrásné Prachovské skály. Nadchnou vás Drábské světničky, Bozkovské dolomitové jeskyně i Hruboskalské skalní město.

Tak co na tento kraj říkáte?