5 věcí, které byste měli čistit každý den

5 věcí, které byste měli čistit každý den

1. Nádobí

Špinavé nádobí by se nemělo nějak dlouho povalovat po bytě. Takže si jej buď umyjte, nebo jej vložte do myčky nádobí. A nenechávejte ho ležet někde v místnostech po celé dny. Protože zejména v létě je špinavé nádobí atraktivní místo pro různé mušky, mravence a další hmyzí tvory, kteří mají chuť na zbytky. A pokud se u vás objeví Octomilky, je pak těžké se jich zbavit.
úklízečka v brýlích

2. Toaleta

Samozřejmě, toaleta nemusí být úplně a důkladně čištěna každý den. Jednou týdně postačí i čištění koupelny, jestliže v ní nedochází příliš velké vysoké aktivitě. Přesto však je toaleta jedním z míst, které navštěvujeme každý den znovu a znovu. To pak také znamená, že o toaletní mísu a prostor pod ní je vhodné se postarat a doporučuje se denně uklidit. Zejména pro toalety platí tato zásada:nechte je tak, jak byste je chtěli najít!
 
3. Umyvadlo
Totéž platí i pro výlevky – ať už v koupelně nebo u dřezu v kuchyni. Protože v obou místnostech chceme hygienicky dokonalé prostory. Zvláště v kuchyni, protože tu připravujeme stravu. Umyvadlo vyčistěte důkladně hlavně v případě, že jste předtím manipulovali se syrovým masem. V koupelně pak máme radost, pokud na umyvadle nebudou zbytky od zubní pasty.
mop, lopatka na smetí a koště
 
4. Podlaha
Nechceme vám říkat, abyste vysavač vytahovali každý den, nebo abyste s mopem denně tančili po bytě. Spíše je to o tom, že budete dávat pozor na to, co se bude shromažďovat na podlaze a také se tam bude držet. Zvláště ve vstupní zóně (když není venku hezké počasí) a v kuchyni nosíte věci zvenku dovnitř a naopak. Pokud vám při vaření padají zbytky na zem, okamžitě je zvedněte, zlikvidujte, popřípadě vyčistěte podlahu.
 
5. Postel
Lůžko sice nespadá do kategorie "mytí či čištění", ale jistě nám dáte za pravdu, že se člověk cítí mnohem lépe a pohodlně, když si večer lehne do čisté a ustlané postele a nic mu nebrání přejít do příjemnější části dne.

Jak uzpůsobit domov příchodu psího kamaráda?

Jak uzpůsobit domov příchodu psího kamaráda?

1)      Pořiďte mu pelíšek

Aby soužití s Vaším psem probíhalo bez komplikací, je nutné vybrat mu správné místo k přebývání. Každý pes by měl mít svůj vlastní prostor, kam se může v případě potřeby odebrat – pelíšek, deku, krabici – zkrátka své „místo“. Většina majitelů se dopouští veliké chyby tím, že pouští psa na postel nebo sedačku, čímž riskují ztrátu autority a znečištění nábytku.
plyšová štěňata 

2)      Zajistěte únikové cesty

Možná se Vám tato možnost zdá jako science fiction, ale nejen kočky volí nezvyklé způsoby, jak se dostat z domu. Pes vidí z okna něco zajímavého a skočí Vám z druhého patra, ani se nestačíte otočit. Buď tedy můžete znemožnit zvířeti přístup k oknu, nebo připevnit na rám víceúčelovou síťku, která zamezí jakvyskočení psa, tak vlétávání hmyzu do místnosti, a pes zároveň může sledovat okolí.
pes v okně 

3)      Dejte pozor na elektřinu

Kombinace psa a elektřiny nejde dohromady. Nenechávejte v přítomnosti psa bez dozoru žádné elektrické spotřebiče, ani elektroniku. Nejlépe uděláte, když přístroje odpojíte ze sítě elektrického vedení a umístíte je do výšky. Nezapomínejte ani na kabely a zásuvky, které je dobré maskovat ochrannými kryty.
 

4)      Odstraňte lehce poškoditelné materiály

Pokuste se z prostorů, kde může Váš pes přebývat, odstranit předměty ze savých a rozbitných materiálů. Ty se totiž stávají častým cílem nejen v případě páníčkovi nepřítomnosti. Pes je znečistí, roztrhá nebo v horším případě rozbije a ublíží sám sobě, třeba šlápnutím na ostrý střep. Zvýšenou pozornost tedy věnujte kobercům, postelím a sedačkám, oblečení, botám, nádobí a především osobním věcem, které psi rádi tahají z důvodu separační úzkosti.
 holčička s pejskem na gauči

5)      Nenechte mu k dispozici nic nevhodného k papání

Zdá se Vám, že je Váš pes najezený a už nemůže mít na nic chuť? Omyl! Obzvlášť štěňátka jsou jako malé děti a musí všechno ochutnat. Nepokoušejte proto psa přítomností jídla, jelikož by mu mohlo uškodit jak množstvím, tak složením. Pozor dávejte na malé předměty, které by pes mohl pozřít, ale nemusel strávit. Zabezpečte také odpadky a chemické prostředky.
Snad se Vám podaří pro Vašeho psího kamaráda vybudovat ten nejlepší domov!

V Provence každý den

V Provence každý den

Zařídit si domov v provensálském stylu není těžké a nemusí být ani finančně náročně. S těmito radami a tipy vám už bude jen zbývat každé ráno nakoupit čerstvé croissanty k snídani.
Bydlení ve stylu Provence je jednoduché, jsou zde prvky venkova a vše má pohodový a romantický nádech. Neklade se zde důraz na dokonalost, ale na harmonii. Dvě na první pohled nekombinovatelné věci mohou ve výsledku poskytnout originalitu, pokud do interiéru harmonicky zapadají.
levandulové mýdlo.jpg
Barvy a vzory
Styl Provence, to není pouze levandulová fialová. Můžete použít velké množství barev, vše je ale většinou ve světlém odstínu. V interiéru převládají přírodní a zemité barvy světlých odstínů – šedá, bílá, béžová, krémová. Doplnit je můžete o světlé tóny fialové, oranžové, růžové, modré a zelené.
Květinové vzory přidají na něžnost, ať už se jedná o typické levandule, vinnou révu nebo růže. Můžete také šáhnout po proužku a kostce. Látka by měla být lněná či bavlněná.
Nábytek
Nábytek může mít lehce oprýskaný vzhled, který navodí pocit venkova. Stoly a židle s vyřezávanými nohami a skříňky se skleněnými vitrínami je přesně to, co potřebujete. Patinovaný nábytek z masivu nepatří mezi nejlevnější záležitosti, nemusíte ale zoufat, protože potřebný nábytek můžete sehnat v bazaru, zaručíte si tak originalitu a zároveň si můžete užít legraci při prozkoumávání pokladů, které bazary skýtají. Jen nesmíme zapomenout na harmonii a sladěnost. Nábytek z bazaru pak můžeme sami nabarvit barvou a na internetu najdeme návody, jak vytvořit patinu.
Dekorace
Stále nezapomínejte na jednoduchost, která v Provence vévodí. Sušené, či čerstvé květiny do vázy jsou levným a voňavým doplňkem. Sada keramických bílých kulatých hrnečků s malováním, které můžete zavěsit na stěnu, dají vaší provensálské kuchyni šmrnc. Do obývacího pokoje můžete zavěsit starožitný lustr a na jídelní stůl umístit starožitné svícny. Do pohovky můžete mezi polštáře schovat sáčky se sušenou levandulí a do koupelny umístěte marseillská mýdla, abyste Provence mohli vnímat všemi smysly.
 
 prádlo v okně.jpg
Dejte na pocitu a nechte se vést vašimi smysly, které váš domov promění ve francouzský sen charakterizující vaši osobnost. La vie est belle!

Moderní mobilní domy pro každého

Moderní mobilní domy pro každého

Mít vlastní dům je snem každého už asi od samého dětství. Představa ranní kávy na terase a pohled na krásnou zelenou zahradu patří k těm nejkrásnějším přáním.
Ne každý si však tento sen splní, protože trh nemovitostí je předražený a ne každý takové úspory má či dosáhne na hypotéku. S hypotékou následně souvisí zadlužení na desítky let, co rovněž v dnešní době není příjemné. Ale co s tím, když touha po vlastním domě se zahradou je silnější?
Na všechno existuje řešení a tak i na tuto touhu je lék. Vaše představy totiž dokonale splňují mobilní domy.
velký dům se zahradou

Moderní a velice oblíbený způsob bydlení, který již není k vidění jen v zahraničí, ale také u nás. Výhoda spočívá nejen ve výhodné ceně, která je dostupná všem, ale také v rychlosti, jakou můžete bydlet.
Nemusíte totiž čekat léta na to, až si dům postavíte, ale vy si jej můžete nechat přivézt hotový a během pár týdnů se rovnou nastěhovat. Často jde o varianty, které již ve svém základu mají i samotné zařízení a splňují komfort pěkného bytu.
Další výhodou je fakt, že nemusíte zůstat jen u jednoduché verze, ale nechat si přistavit i další místnosti, udělat fasádu, terasu, vyřešit vytápění, nová okna a z na pohled obyčejného domu se najednou stane obydlí luxusní.
Dostupnost bydlení ať už cenově či rychlostí pořízení je skvělou variantu pro všechny, kteří nemají vysoké částky na účtech, nedosáhnou na hypotéku, nechtějí vrážet do bydlení šílené peníze a také pro ty, kteří se potřebují rychle nastěhovat, protože jim končí pronájem nebo jednoduše pro všechny, kteří dávají přednost něčemu neobvyklému a jedinečnému.
Bydlení, za které se rozhodně nebudete muset stydět a po vyřešení pár detailů může sloužit k celoročnímu bydlení nebo třeba jako rekreační chata.
prosklené dveře

Jediné co potřebujete je pozemek, aby vám bydlení bylo možné někam postavit. Díky tomuto způsobu řešení budete mít velice brzy vysněný domeček se zahradou a budete moct popíjet ranní kávu na terase ať už sami nebo s rodinou.

Klimatizace do bytu

Klimatizace do bytu

Vedra, která během léta mnohdy panují, nemusí být člověku zrovna dvakrát příjemná, s tím je nutné samozřejmě počítat. Velkou výhodou je to, když si člověk může od vysokých teplot někde odpočinout a dobře se naladit. Nemusí to být nemožné, problém je ale takový, že nic není jen tak, a že dost často takové místo daný jedinec nemá. I domácnost se totiž dokáže pořádně vyhřát.
regulace vzduchu.png
Zvláště lidé, kteří žijí ve městech v bytech, moc dobře vědí, jak moc to může být nepříjemné. Když se bydlení vyhřeje na vysokou teplotu, je to problém, protože člověk je bez energie, nic ho nebaví a stále se potí. Spánek v takových podmínkách rozhodně není něčím příjemným, protože dost často domácnost nestihne vychladnout ani přes noc, zvláště pokud i v noci panují vysoké teploty.
Vždy je dobré najít takové řešení, které bude vhodné. I Vy si můžete být jistí tím, že Vaše situace takové řešení má, o tom není nutné jakkoliv pochybovat.
klimatizace pod okny.jpg

Vsaďte na to správné zařízení

Díky klimatizaci se člověk s vedry v domácnosti nemusí potýkat, protože u něj doma budou panovat takové teploty, které si on sám zvolí, což se samozřejmě velice hodí.
Klimatizace do bytu je tedy volbou, na kterou se v dnešní době spoléhají mnozí, protože se jedná o zařízení, které dokáže během léta hodně pomoct. Klimatizace ovšem nejen chladí vzduch, také jej čistí a v případě potřeby dokáže i přitopit, což mnozí ocení.
Pokud si chcete klimatizaci pořídit, tak byste neměli nechávat náhodě, protože volba zařízení není tak jednoduchá. Je nutné vybrat takové, které už si poradí s Vaší domácností a bude pro ni dostatečně výkonné, proto nikdy není od věci se obrátit na odborníky a nechat je, aby se o všechno postarali. Díky tomu bude o všechno velice dobře postaráno a vše bude tak, jak by to mělo být. Není se tedy čemu divit, že se mnozí rozhodují právě pro tuto variantu.

Dokonalý prostor pro vaši představu

Dokonalý prostor pro vaši představu

místnst, nezařízená

Představit si prázdný prostor není tak těžké. Daleko těžší je vybavit si tento prostor svou představou. Ovšem kvalitní nábytek můžete mít i v předsíni. Od toho jsou zde nejrůznější sestavy předsíňového nábytku. Vybavený dům podle posledních nejnovějších trendů? Není problém!

· Pokud chcete, aby váš dům ladil od předsíně až po luxusní ložnici nebo nejnověji vybavenou kuchyni, pak nesmíte přehlížet také ostatní části vašeho domova.
· Moderní nábytek hned při příchodu do vašeho domova vám jistě ihned vykouzlí úsměv na tváři. Použité materiály jsou vždy kvalitní a podle vyrobené s vytříbeným vkusem. Jde o precizní práci v každém ohledu .

místnost, obraz, křesílka

Máte svou už svou představu?

a. Pak ji stačí jenom zrealizovat. Podle toho, jak chcete celý prostor využívat, si můžete také pořídit různé druhy předsíňových stěn. Vzdušně a lehce působí menší botníky s oddělenými věšáky. Volíte spíše jinou představu a chcete zde mít základní úložné prostory vaší domácnosti? Pak vám jistě v tomto ohledu bude nejvíce pasovat ucelená stěna s více skříněmi a menšími skříňkami.

b. Zrcadlo jako chlouba. Pýchou ucelených systémových skříní je vždy zrcadlo. To nesmí v žádném případě v takovéto místnosti chybět. Je základním stavebním prvkem mnoha rodin, které odcházejí ráno do práce nebo do škol. Základní stavební prvek, ve kterém se každý před odchodem shlédneme.

c. Některé sestavy jsou již ucelené a představují ve sladěné barvě a stejném dekoru botník, skříň, obohacenou například zrcadlem a také věšáky či stěnu nebo skříň s věšáky, ovšem prodávají se samostatně a volně i některé druhu zvlášť. Můžete si díky tomu dokoupit botník, stěnu s věšáky nebo malou skříň.

d. Originální jsou také barvy a různé druhy dekorů dřeva. Světlejší se hodí snad do každé domácnosti, protože celý prostor opticky nezmenší ba právě naopak, takže i když máte jenom malou chodbičku, kam tuto sestavu chcete dát, tak světlá barva vám projasní a zvětší celý prostor.

květináče, květiny, místnost