Akita inu za skvělou cenu

Akita inu je psí plemeno, které je jedno z nejstarších plemen na světě. Našly se ostatky jejich předků staré asi z doby pět tisíc let před, našim letopočtem. Jsou to kočovní psi, kteří putovali po celém Japonsku. Tito psi hlavně lovili velká zvířata jako například medvědy, jeleny či kance. Dřív tito psi byli daleko menší, než jsou v dnešní době, a to díky drsným klimatickým podmínkám. Velký zlom dostalo plemeno koncem 19 století a začátkem 20 století, protože se v Japonsku začaly rozšiřovat psí zápasy a tato hnusná krvavá podívaná si žádala větší a mohutnější a krvežíznivější psy, a proto se toto plemeno začalo křížit s mastify a tosami inu.

Pes akita inu

Američtí vojáci si po druhé světové válce začali odvážet dost psů s sebou do USA, kde započal další chov tohoto plemene. Dnes je chov už ustáleny a díky tomu jsou akity rozšířeny po celém světě. Akita inu přesně pochází z ostrova Honšú. Tohle psí plemeno dostalo název podle prefektury akita. Akita inu je velký pes, který váží průměrně 28-50 kilogramů a psi jsou vysocí asi 67 cm a fenky 61 cm. Tento pes je klidný a vyrovnaný, akity jsou velmi inteligentní a jejich výchova je velká výzva pro chovatele. Akita inu je velmi věrné plemeno, které při každé situaci bude stát za svým chovatelem.

akitu ina

Akita inu se dožívá 10 až 12 let, což je dost úctyhodné. Zde je pár důvodů, proč si pořizovat akitu: akita je milý a příjemný pes a také velmi roztomilý, také velmi oceníte to, že akita inu skoro vůbec neštěká. Akita inu také dobře vychází s dětmi. A teď kolik stojí akita inu? Průměrná cena akity inu Kenichiai se pohybuje okolo 15 000- 25 000 Kč. Někteří jedinci stojí dokonce i 28 000 Kč. Takže to není zrovna levná záležitost, ale přece lásku a oddanost pejska nejde vyčíslit v korunách. Chcete si koupit Akita inu kenichiai. Pokud však chcete zaplatit méně tak si můžete koupit akitu bez rodokmenu, ale tuhle možnost nedoporučuji, je to velmi rizikové.