Zastřešení za výhodné ceny


Chcete-li si na zahrádce vybudovat místo jen pro sebe nebo naopak pro rodinu a případně i návštěvy, budete potřebovat mimo jiné i nějakou formu zastřešení.

Zastřešení za výhodné ceny

Každý majitel zahrady má se svým zeleným královstvím trochu jiné plány. Někdo ji chce využívat pouze k pěstování prakticky čehokoliv, jiný zase dává přednost vytvořit ze zahrady nějakou formu dětského hřiště. Existuje ale i třetí cesta, a sice vybudování zahradního posezení. To má výhodu v tom, že většinou nezabere příliš mnoho místa, a proto zbyde prostor třeba i pro zeleninu, případně bazén či trampolínu. Posezení samotné nemusí být za všech okolností finanční náročné. Chce to jen vědět, co a kde nakupovat.

Dlouhá pergola

Samozřejmě, že se nejde obejít bez vhodného nábytku. Ten by měl být venkovní, nikoliv interiérový. Nábytek určený do exteriérů je totiž mnohem odolnější a ve venkovních podmínkách bude prospívat stejným způsobem, jako kdyby sloužil v domě. Nábytek lze sehnat i docela levně, a sice po internetu, případně v blízkých bazarech. Posezení by však mělo by však mělo být pouze prvním krokem. Důležité je zaměřit se i na zastřešení.

Slunečníky za moc nestojí

Když se řekne „zahradní zastřešení“ většina lidí si hned vybaví slunečníky. Jak by také ne. Běžně se využívají ve venkovních hospodách, tak proč by ne doma na zahradě. Důvod je jednoduchý – déšť. Slunečníky obvykle nejsou upraveny proti vodnímu živlu, a tudíž velmi rychle po začátku deště začnou propouštět vodu, což je samozřejmě nežádoucí. Je tedy lepší zvolit si něco mnohem efektivnějšího, třeba některou z moderních pergol Pergoly-trutnov.

Obrostlá pergola

Jsou levné

Je pravda, že pergoly obvykle bývají daleko dražší, než i sebeluxusnější slunečníky, ale při správném výběru jsou schopny ochránit osazenstvo jak před otravnými slunečními paprsky, tak i pře dešťovými kapkami. S vhodnou střechu bez potíží zadrží ale i větší kroupy. Vzhledem k tomu, že se dnes prodávají hlavně stavebnicové modely, které se vyrábějí továrním způsobem, je tento druh zastřešení k dostání za opravdu zajímavé ceny. Ty nejlevnější nemusí stát ani dvě desítky tisíc.