Vyhýbejte se při plánování stěhování komplikacím


Komplikace nevhodně zvoleného období

Znáte film s názvem „Kulový blesk“? Pokud ano, pamatujete si alespoň orientačně, kdy se tato největší, a dnes již legendární akce v „dějinách stěhování“ uskutečnila? Napovíme vám – nebylo to ani v zimě v mrazu a sněhu a ani v parném létě. Proběhlo to v období rovnodennosti, konkrétně v polovině září. Kdyby se herci ve filmu pohybovali venku v červenci, byli by oděni v krátkých kalhotách a tričkách či lehkých košilích a filmový výraz by pravděpodobně ztrácel na své zemitosti a nabíral by příliš velké „vzdušnosti, zatímco v zimě by zas možná nebyl dostatečně výmluvný.

kartonová krabice

Září je pro stěhování ideální měsíc, odpadají trampoty s přílišným vedrem, které je spolu se zvýšenou fyzickou námahou při stěhování spíše na obtíž, a stejně tak obtížné je i neustálé zimní svlékání a oblékání a komplikace s námrazou, sněhem a náledím. Chcete-li stěhování v Praze usnadnit sobě i stěhovací firmě, pak si vezměte příklad z „Kulového blesku“ a naplánujte termín (je-li to možné) na mezidobí mezi létem a typickými podzimními či zimními plýskanicemi.

Stěhování v období podzimní či jarní rovnodennosti přináší výhody i z hlediska zdravotního, neohrožuje vás úpal ani úžeh z vysokých teplot a slunečního záření, nejste v podstatě ohroženi ani přehřátím v důsledku dehydratace, neřešíte omrzliny či prochladnutí.

zima ve městě

Komplikace velmi těžkých břemen

Kdo se rozhodne svěřit stěhování do rukou profesionálům, tuto komplikaci řešit nemusí. Těžká břemena jsou naopak problémem pro každého, kdo není na tuto námahu zvyklý, a kdo nezná správné postupy a nemá k dispozici vhodnou technickou podporu. Chcete-li se přestěhovat sami, pak zvažte toto rozhodnutí zejména vzhledem k hmotnosti břemen, která budete muset nosit po schodech, můžete tu totiž snadno přijít k úrazu a přenášený náklad nevratně poškodit.