Máte dostatek informací o zubních implantátech?

Zubní implantáty – v dnešní době velmi často skloňované slovo. Avšak – co to zubní implantáty jsou? Je to vlastně náhrada zubního kořenu, do níž se upevní pilíř, nesoucí korunku, můstek či zubní protézu, anebo může sloužit jako ortodontická kotva. Zubní implantát je kovová chirurgická součástka, která je vložena do čelistní kosti. Zákrok se ve většině případů provádí v lokální anestezii. Po biologickém procesu, tzv. „vhojení do kosti“, latinsky oseointegrace, vytvoří implantovaný materiál pevnou vazbu s kostí. To může trvat různě dlouhou dobu, zpravidla několik měsíců. Předpokladem pro vhojení jsou zdravé dásně i kosti. Někdy je zapotřebí – u atrofované čelisti – předem provést její augmentaci.

Do vrostlého implantátu se poté umístí abutment, což je spojení mezi implantátem a korunkou. Je to vlastně kovový pilířek, který se do implantátu zašroubuje a na jeho druhý konec se může posléze nasadit zubní náhrada.

Zubní implantáty jsou obvykle vyrobeny z titanu nebo ze slitiny titanu a zirkonia, neboť lidský organismus tyto materiály velice dobře snáší.

Vložení implantátu

Jestliže chcete mít dokonale provedené kvalitní zubní implantáty v Liberci https://www.2kdent.cz/vykony/zubni-implantaty, obraťte se na tamní stomatologickou kliniku 2K-Dent. Zubní specialisté poskytují klientům ošetření na nejvyšší úrovni a věnují jim potřebný čas. Každému pacientovi je sestaven individuální léčebný i cenový plán.

Dokonalá zubní péče

Dentální klinika 2 K-Dent nemá smlouvu s žádnou zdravotní pojišťovnou, což znamená, že veškerou péči hradí klient sám. Na svou práci však poskytují stomatologové v Liberci nadstandardní záruční dobu – u implantátů je to 10 let na mechanické selhání, tzn. při vadě materiálu, a 5 let na biologické selhání, což je vyloučení materiálu z kosti. K tomu je však nutné splnit podmínku – absolvovat 2x ročně preventivní prohlídku a dentální hygienu, aby tak byla zajištěna pravidelná péče o chrup.