Když vám cena betonového plotu vzroste o práci na klíč

Uvažujete o betonovém plotu a domníváte se, že byste jej zvládli postavit sami? Možná, že ano, teoreticky to tak obtížné není, ale praktické zkušenosti z terénu ukazují, že amatéři mohou ztroskotat na docela obyčejných momentech, které před započetím práce podcenili. Co vás může překvapit, a proč cenu betonového plotu Montazmpc.cz raději navýšit o práci na klíč?

oplocení parcely

Co se ukrývá pod povrchem země – při pohledu na sytě zelenou zatravněnou plochu vaší zahrady, kolem níž máte vysázené okrasné jehličnany, se může zdát vše takové pěkné a snadné. Možná vám připadá, že stačí vzít do ruky rýč a během pár hodin vyhloubit otvory pro betonové sloupky, a stavba oplocení se bude pomalu, ale jistě chýlit k závěru. Ono to ale tak růžově probíhat vůbec nemusí. Pod povrchem trávníku se totiž mohou ukrývat kameny, kořeny stromů, jílovitá hmota, zbytky stavebních sutin z navážky, kusy zrezlého pletiva a cihel atp. A hloubit v takovém terénu otvory pro sloupky dá pořádně zabrat.

zídka s rostlinami

Betonové desky jsou těžké – na první pohled na videu zdánlivě snadná manipulace s deskami, jejichž tloušťka je pouze mezi třemi a deseti centimetry, vás může v reálné situaci zaskočit, protože každá z nich váží přibližně 70 až 85 kilogramů. Desky se pokládají na sebe až do povolené výšky dvou a půl metru a jejich zvedání musí provádět mechanizace. Profesionálové k tomu využívají autojeřáb nebo kladkostroj, ale co vy? Museli byste si někde tuto techniku opatřit i s obsluhou, což se vám výrazně prodraží, a možná, že výhodnější bude sjednat montáž plotu na klíč.

Stavební firma je pojištěná a za svou práci ručí v rámci záruční lhůty – je-li součástí smlouvy o dílo záruční lhůta, firma je povinna odstranit na své náklady všechny nedostatky, které se průběhu té doby na oplocení vyskytnou například povětrnostními vlivy. Stavbaři jsou také pojištění, což znamená, že úhrada případného poškození vašeho inventáře zahrady či nemovitosti nejde z vaší kapsy.