Hubnutí bez hladovění? Bílkovinová dieta

Vyvážený jídelníček by měl být ložen z třech hlavních makroživin – tuků, sacharidů a bílkovin. Dále pak nesmí chybět minerály a vitamíny. Všechny tyto složky tvoří zdravý jídelníček plných všech prospěšných látek pro tělo. Sacharidy tvoří hlavní zdroj energie pro tělo. Dodává rychle palivo do našeho stroje. Tuky jsou také energetický zdroj těla, avšak jeho spotřeba není tak rychlá jako u sacharidů. Tuky mají také ochrannou funkci. Mechanicky chrání naše orgány a udržují tělesnou teplotu. Bílkoviny také nesmí chybět. Nesou stavební funkci. Dávají pocit sytosti. To ocení zejména ti, kteří se snaží zredukovat svou váhu. Jsou součástí imunitního systému.

hubnutí

Jak je již zřejmé, bílkoviny není dobré vynechávat. Jak ale poznat kvalitní zdroj? Které potraviny jsou ty nejlepší? Nejkvalitnější jsou bílkoviny rostlinného původu. Na vrcholu žebříčku se nachází produkty z kravského mléka. Tato bílkovina je lehko stravitelná pro lidské tělo. Další příklady potravin, které dodají vašemu tělu bílkoviny, jsou maso nebo vejce. Množství bílkovin, které by mělo být přijímáno do těla se odvíjí od hmotnosti člověka.

proteinový prášek

V čem spočívá bílkovinová dieta? Jedná se o omezení sacharidů na minimum. Bývají to potraviny, které nejsou vždy dobře přijímány tělem. Jak do těla dostat velké množství bílkovin? Nejefektivnější a zároveň velice snadný způsob je užívání proteinových přípravků – nápojů. Struktura těchto prášků, které se následně rozpouští většinou ve vodě, je z většiny složena u bílkovin (proteinů), bývají zde obsaženy i další aditiva jako vitamíny, minerály nebo vlákninu. Proteinový nápoj není pouze jako regenerační vzpruha po tréninku nebo po návštěvě v posilovně. Lze si drink vychutnat v hektických dnech či v dnech, kdy nemáte náladu si připravovat složitá jídla. Hravě nahradí plnohodnotné jídlo. Sytost vám vydrží až 8 hodin. Stejnou dobu se staví do role ochranářů svalů.