Jak vypadá stavba betonového plotu

Představte si, že máte nějaký pozemek. Jen tak. Pozemek, na kterém nic není, nebo můžete mít i lepší pozemek. Pozemek, na kterém je zahrada. Pozemek, na kterém je dům. Zkrátka a jednoduše si představte, že máte pozemek, na kterém, ale musíte něco chránit, nebo nechcete, aby Vám tam někdo chodil. Chcete tam mít klid, soukromí, nebo tam pouštět jen ty lidi, které sami uznáte za vhodné. Jak to vyřešíte ? Zjevně nejjednodušším řešením bude postavit si plot. A za ten plot až vystavit ten zbytek, jako dům, který budete chtít chránit před nezvanými hosty. A nebo i tu zahradu, kterou budete chtít chránit před nezvanými hosty v podobě zvěře – a to škodné. Taková zvěř by Vám totiž způsobila na Vaší zahrádce, či Vašem poli velkou paseku. Plno škod a jistojistě by se to prodražilo více, než kdyby jste měli ten plot.

zahrada bez plotu

Když se tedy rozhodnete, že plot vystavíte, budete mít před sebou ještě hodně z čeho vybírat. Tím narážím na to, že budete muset vybrat jak velký ten plot bude, tzn. jak dlouhý bude, jak vysoký bude, ale to se pojí i s těmi rozměry pozemku, takže by Vám to nemělo dát moc zabrat. Složitější částí bude vybrat materiál.
Z jakých materiálu se dá vybírat, když jde o stavbu betonového plotu? Můžete zvolit klasické dnes už většinou nerezové ploty, ty postačí skvěle na ochranu zahrádky, ale moc atraktivně už vypadat nebudou. Jaký materiál tedy zvolit pro plot kolem domu ? Aby to nějak vypadalo, a aby to dobře odvedlo svoji práci. Co takhle betonový ?

plot ze dreva

Jak se takový betonový plot staví ? No, není to vůbec těžké. Když se pracuje s čímkoli, ale tohle platí hlavně u betonu, jde se na to od základů. První se udělají základy, které se zalijí betonem, aby v nich budoucí plot neplaval. Pak se do základů ukotví desky, které předem určují výšku plotu. Pak se to celé zalije betonem a máme hotovo. Lehké jako facka a na ochranu majetku a z hlediska vzhledu, úžasné! Betonové ploty a více o nich zde.