Chystáte se do Říma?

Tomu, kdo si dnes usmyslí, že procestuje třeba i celý svět, nestojí v podstatě nic v cestě. A dalo by se to brát i doslova, protože tu máme dostatečně hustý letecký provoz, doletět se dá kamkoliv a logicky se nedá na obloze vystavět nějaký zátaras, kterým by letadla neproletěla. Stačí tak jenom sehnat příslušné letenky a každý si může pohodlně vyrazit, kam je mu libo. Samozřejmě za předpokladu, že mají v cíli jeho cesty letiště, na kterém by se dalo přistát.

A protože se traduje, že všechny cesty vedou do Říma, neměl by někdo takový určitě zapomenou ani na Itálii a měl by si zaletět i do tohoto takzvaného věčného města. Protože jak italská metropole, tak i zbytek této země má cestovatelům hodně co nabídnout.

švýcarské křídlo

Jenže navzdor všemu, co tu zaznělo, je skutečností, že mnozí z nás v Římě doposud nebyli a ani s cestou tam nepočítají. A to proto, že pozemní cestou je to pro leckoho přece jenom už moc daleko, a co se letenek týká, zdají se tyto být nad finanční možnosti nejednoho z nás.

Však to znáte. Zajdete do cestovní kanceláře či agentury nebo si otevřete nějakou internetovou nabídku letenek a to, co se tu nabízí, stojí tolik, že ten, kdo má hlouběji do kapsy, tolik peněz oželet nemůže nebo nechce. A tak prostě nepoletí.

Swiss Air

Je to pochopitelné, ovšem současně neakceptovatelné. Protože jakkoliv mohou být letenky za běžných okolností pro leckoho nad jeho možnosti, ne vždy je tomu tak. A letenky do Říma nemusí být jenom nekřesťansky drahé. Existují totiž i levnější možnosti. Jaké?

Nejednou se prostě stane, že se aeroliniím nepodaří všechny své letenky prodat. A aby z nich tyto aspoň něco měly, nabízejí je nakonec klidně i za citelně snížené ceny. A ti, kdo dokážou právě takové na poslední chvíli zlevněné letenky objevit, tudíž mohou odcestovat za mnohem příznivější cenu.

A to může být ideální příležitost i pro vás.

5/5 - (1 vote)