Ale nemusí to být jen do našeho domu

Pokud navštívíme nějakou historickou památku, ať už se jedná o hrad, zámek, kostel nebo i nějaké poutní místo, určitě nás zaujmou doplňky z kamene. Ty asi budou všude, kámen a dřevo byl celou naši dobu materiál, používaný na stavby. Ano, to mohou být i kombinované stavby, například se dřevem. Nejen naši předkové to kdysi uměli. I v dnešní době máme některé solidní společnosti, které nabízejí vhodný druh kamene. Například na venkovní dlažbu kámen https://www.stoneexpert.cz/kamenna-dlazba-venkovni/ je součástí nabídky široký výběr tohoto materiálu.

květiny v kameni

 

 

Tady si můžete vybrat, například z velké dálky dovezený indický pískovec Tribeca. Ten pokud použijete na svou venkovní dlažbu, budete velmi spokojeni. Hodí se nejen na terasu, ale také na příjezdovou cestu k vašemu obydlí. Co je zajímavé, je zde podíl ruční práce. Jeho hrany jsou totiž ručně sekané. Pískovce se od dávných dob používají jako stavební i dekorační kameny. Ty, které mají vyšší tvrdost, jsou vhodné na dlaždice, nebo na stavbu pískovcových schodů.

vše je z kamen

 

 

 

Ty měkčí pískovce se využijí v sochařství na výrobu dekorací, které naleznou uplatnění nejen v našich domovech, ale také i na zahradách. Nebo přírodní dlažba z ruly, prodávající se pod názvem Montana. Ona ta rula jako materiál může být zbarvena do různých barev. Uvádí se například barva do červena, zelena, ale i do hněda či do šedého odstínu. Navíc má tenké plátování. Takže přírodní kámen lze využít v mnoha podobách, nejen dlažba, ale také schodiště, zídky, obklady domů, zahradní skalky, okolí pergol. Uplatnění je velmi široké a navíc je zde jeho stálost, trvanlivost a nádherný pohled. V posledních letech je módní utváření různých krajinek v zahradách, asi každý vzpomene například krajinku v zahradě inspirovanou Japonskem. Samozřejmě i s kamennými doplňky, jako jsou lampy, které večer nádherně osvítí vaší zahradu.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup